Moda i wyobraźnia

Już kolejny raz Elżbieta Olszewska została laureatką Couture Award na World Bodypainting Festival w Austrii. Przed rokiem zdobyła pierwszą nagrodę, a tym razem zajęła drugie miejsce. Stylizacja mumii została stworzona na konkurs, zaś sukienka konkursowa zainspirowała projektantkę do pracy nad nową kolekcją. Konkurs odbył się 7 lipca. Dwa dni wcześniej na festiwalowej scenie odbył się pokaz mody E. Olszewskiej pt. „Atlantyda”. Kolekcja ta prezentowana była wcześniej kilkakrotnie, m.in. w Chojnie. Teraz talent polskiej projektantki podziwiała publiczność z całego świata. Modelki zaprezentowały 20 niezwykłych strojów.
Projekt, wykonanie i stylizacja modelki: Elżbieta Olszewska. Modelka: Izabela Skrzypińska. Makijaż: pomysł E. Olszewska, wykonanie: Ewa Winiarska.

Elżbieta Olszewska mieszka w podgryfińskich Żórawkach. Wychowała się w Chojnie, gdzie ukończyła Technikum Budowlane i ma tu rodzinę. Projektowała suknie m.in. dla opery w Salzburgu i Justyny Steczkowskiej. Wykonała też kostiumy, maski i elementy scenografii do teledysku zespołu Braty z Rakemna. Główną modelką Olszewskiej jest gryfinianka Izabela Skrzypińska.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=13-33&temat=3
Veröffentlichung/ data publikacji: 16.08.2013