X Dni Żeglarstwa w Ueckermünde (30 maja – 1 czerwca 2014) Haff-Sail

Plakat - Haff-Sail PL3.JPG
Haff-Sail_Ueckermünde2012_maritim.jpg
Haff Sail Ueckermünde 2012; polska grupa taneczna.JPG
Haff-Sail_2012_Kinder.jpg
Haff Sail Ueckermünde 2012.JPG
Haff-Sail_Ueckermünde 2012_Regatta.jpg

X Dni Żeglarstwa w Ueckermünde (30 maja – 1 czerwca 2014)

Tradycją stały się już coroczne Dni Żeglarstwa (Haff-Sail) w Ueckermünde nad Zalewem Szczecińskim. Impreza przyciąga każdego roku tysiące rodzin z rejonu przygranicznego Polski i Niemiec. Także w regatach biorą udział polskie i niemieckie żaglowce. Prawdziwy festiwal dla amatorów czynnego i biernego uczestnictwa w wyścigach kolorowych łodzi żaglowych różnych klas i dobrej zabawy.
Gościnne miasto Ueckermünde zapewnia cały szereg imprez towarzyszących, jak: pokazy techniki policyjnej, straży pożarnej, pokazy mody, wystawy, targi, pokazy taneczne, występy artystyczne grup polskich i niemieckich, stacje zabaw dla dzieci, pokazy i zawody sportowe, parady starych samochodów, starych motorów, łodzi, zawody wodne na Wkrze (Uecker), pokazy sztucznych ogni, strzały armatnie i wiele innych atrakcji.
Nadmienić należy, iż goście z Polski traktowani są wyjątkowo serdecznie. Wszystko tłumaczone jest na język polski, nawet przy naradzie sterników, przed rozpoczęciem regat, obecny jest tłumacz.
Organizatorzy gorąco zapraszają do udziału w regatach w dniu 31 maja 2014. W piątek 30 maja w restauracji Backbord przy nabrzeżu o godz. 18:00 odbywa się rejestracja chętnych do udziału w regatach w Ueckermünde i od tego momentu rozpoczynają się wspomniane inne atrakcje.
Więcej informacji na www.haff-sail.de
Impreza Haff-Sail w Ueckermünde otrzymała dofinansowanie przez Unię Europejską za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Interreg IVA – Fundusz Małych Projektów Euroregionu POMERANIA).

Fot. Sven Behnke

Vollständiger Text/ cały tekst: http://www.haff-sail.de
Veröffentlichung/ data publikacji: 26.05.2014