Lesbijki i geje w Polsce. Wolność? Równość?

W debacie udział wzięli: profesor Witold Osiatyński, konstytucjonalista, Mirosław Sielatycki, były dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli, jezuita Ksiądz Jacek Prusak, Tygodnik Powszechny Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Bączkowski, prezes Fundacji Równości, Marta Abramowicz, Kampania przeciw Homofobii, Yga Kostrzewa, Lambda Warszawa.
Piotr Pacewicz: Witam na kolejnym spotkaniu "Gazety Wyborczej". Hasło tego spotkania to "Lesbijki i geje w Polsce. Wolność? Równość?".

Anna Laszuk z TOK FM będzie naszym gospodarzem. Chcę powiedzieć ze swojej strony, że już od jakiegoś czasu "Gazeta Wyborcza" próbuje promować lobby homoseksualne w Polsce i w ogóle dzielnie staramy się, jak tylko możemy, homoseksualizm promować. Na tym tle dochodziło nawet do konfliktów z niektórymi urzędnikami państwowymi.

...A teraz już mówiąc poważnie, spotkaliśmy się po to, żeby zupełnie na serio porozmawiać o problemach, które to środowisko przeżywa, a przede wszystkim zastanowić się nad postulatami środowiska gejów i lesbijek, wokół których zorganizowana będzie sobotnia Parada Równości w Warszawie. Z mniejszościami seksualnymi w Polsce jest tak, że nie ma przestrzeni do rozmowy. Są albo obelgi, albo zaprzeczanie, może przede wszystkim zaprzeczanie, a nikt tak naprawdę o tym normalnie nie rozmawia.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://wyborcza.pl/1,88975,6715254,Lesbijki_i_geje_w_Polsce_...
Veröffentlichung/ data publikacji: 13.06.2009