Piotr Głuchowski

Niczego nie kazałem kraść

Gdy Stella Czajkowska opowiadała młodym Szwedom, jak wyszła z komory gazowej w Auschwitz, Anders Högström słuchał poruszony.
Teraz, kiedy polscy złodzieje "Arbeit macht frei" siedzą w areszcie, on krąży po Sztokholmie. Nocuje w swoim domu, w bloku, albo u znajomych. Dni spędza, próbując - w tajemnicy przed własnym adwokatem - sprzedawać wywiady prasie z całego świata.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.01.2010

Agnes Trawny - córka Mazura

Był ze mną duży program w niemieckiej telewizji. Dziennikarz pytał, czy Polacy mocno mój dom niszczą. Z Agnes Trawny z domu Rogalla, Niemką, która odzyskuje gospodarstwo ojca na Mazurach, rozmawiają Piotr Głuchowski i Marcin Kowalski.

Pani się czuje Polką czy Niemką?

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.05.2009

Trzecie zaparcie się Piotra (Farfała)

30-letni prezes TVP Piotr Farfał całkiem niedawno walczył z komuną, był nawet za to upomniany. A teraz chwalą go starzy eseldowcy z TVP

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.01.2009

Młyn do mielenia ludzi

W 1966 roku pojechałem do Polski na wycieczkę. Podjeżdżam do wsi, a tam druty. To jeszcze Niemców trzymają? Dostałem paniki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.06.2008

Honorowe obywatelstwo dla wypędzonego Niemca

Przedstawiciel wypędzonych, Gustaw Bekker, odsłoni wkrótce trzeci pomnik poświęcony Niemcom zamordowanym po wojnie przez Polaków. W poniedziałek w Dużym Formacie wstrząsające relacje Niemców, którzy trafili po wojnie do obozów pilnowanych przez Polaków w reportażu "Młyn do mielenia ludzi"

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.06.2008

Gorączka złota w Treblince

To nie jest zdjęcie ze żniw. Kopacze z Wólki Okrąglik i sąsiednich wsi pozują do wspólnej fotografii z milicjantami, którzy zatrzymali ich na gorącym uczynku. W chłopskich kieszeniach były złote pierścionki i żydowskie zęby. U stóp siedzących ułożone czaszki i piszczele zagazowanych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2008