Marcin Kowalski

Polacy, którzy grają dla Hitlera

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej odszedł z nazistowskiego zespołu Potop, kiedy dostał tę posadę. Chyba głupio byłoby śpiewać o Hitlerze i opiekować się staruszkami - fragmenty reportażu Marcina Kowalskiego o ludziach, którzy grają w nazistowskich zespołach. Pracują obok nas, ćwiczą w domach kultury i nagrywają w legalnych studiach nagrań.
Cały tekst Marcina Kowalskiego tylko w papierowym wydaniu Magazynu Świątecznego ''Gazety Wyborczej''.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.11.2011

Niczego nie kazałem kraść

Gdy Stella Czajkowska opowiadała młodym Szwedom, jak wyszła z komory gazowej w Auschwitz, Anders Högström słuchał poruszony.
Teraz, kiedy polscy złodzieje "Arbeit macht frei" siedzą w areszcie, on krąży po Sztokholmie. Nocuje w swoim domu, w bloku, albo u znajomych. Dni spędza, próbując - w tajemnicy przed własnym adwokatem - sprzedawać wywiady prasie z całego świata.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.01.2010

Agnes Trawny - córka Mazura

Był ze mną duży program w niemieckiej telewizji. Dziennikarz pytał, czy Polacy mocno mój dom niszczą. Z Agnes Trawny z domu Rogalla, Niemką, która odzyskuje gospodarstwo ojca na Mazurach, rozmawiają Piotr Głuchowski i Marcin Kowalski.

Pani się czuje Polką czy Niemką?

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.05.2009

Trzecie zaparcie się Piotra (Farfała)

30-letni prezes TVP Piotr Farfał całkiem niedawno walczył z komuną, był nawet za to upomniany. A teraz chwalą go starzy eseldowcy z TVP

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.01.2009

Młyn do mielenia ludzi

W 1966 roku pojechałem do Polski na wycieczkę. Podjeżdżam do wsi, a tam druty. To jeszcze Niemców trzymają? Dostałem paniki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.06.2008

Honorowe obywatelstwo dla wypędzonego Niemca

Przedstawiciel wypędzonych, Gustaw Bekker, odsłoni wkrótce trzeci pomnik poświęcony Niemcom zamordowanym po wojnie przez Polaków. W poniedziałek w Dużym Formacie wstrząsające relacje Niemców, którzy trafili po wojnie do obozów pilnowanych przez Polaków w reportażu "Młyn do mielenia ludzi"

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.06.2008