gaw

Wałęsa: Homoseksualiści w Sejmie powinni siedzieć za murem

Gdzie powinien siedzieć homoseksualista w parlamencie? Według byłego prezydenta Lecha Wałęsy w ostatniej ławie, a jeszcze lepiej - za murem. A manifestacje uliczne mniejszości powinny móc przeprowadzać jedynie na peryferiach miast.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.03.2013

Mniejszość niemiecka w Polsce, jak Polacy w Niemczech? Staniszkis: To nieporozumienie

- Porównanie statusu Polaków przebywających i pracujących w Niemczech z autochtonami ze Śląska Opolskiego to nieporozumienie - mówi prof. Jadwiga Staniszkis o słowach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby zrównać prawa Polaków w Niemczech i mniejszości niemieckiej w Polsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.12.2012

Donald Tusk ogłosił skład rządu.

Nowe resorty dla Michała Boniego (resort ds. administracji i cyfryzacji) i Sławomira Nowaka (Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej). Ministerstwo finansów zostaje w rękach Jacka Rostowskiego, ministrem gospodarki pozostaje wicepremier Waldemar Pawlak, ministrem rolnictwa - Marek Sawicki. Zmiany nastąpiły m.in. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.11.2011

Uchodźcy w szczecińskim Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Szczecinie organizuje wystawę fotograficzną i serię pokazów filmowych z okazji Światowego Dnia Uchodźcy. Światowy Dzień Uchodźcy, święto ustanowione przez ONZ, obchodzony jest 20 czerwca. Szczecińskie Muzeum Narodowe postanowiło przypomnieć o tym wydarzeniu wystawą fotograficzną "Obozy Uchodźców w Afryce". Zobaczyć będzie można zdjęcia Andrzeja Błażyńskiego, Jacka Łapotta, Michała Ochala, Piotra Sasina i Macieja Ząbka. Otwarcie wystawy 17 czerwca o godz. 17.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.06.2011

Goerlitz: protest przeciw antypolskiej kampanii NPD

Mieszkańcy niemieckiego miasta Goerlitz na granicy z Polską protestują przeciw antypolskiej kampanii skrajnie prawicowej partii NPD - informują lokalne media.

Gazeta "Saechsische Zeitung" pod nagłówkiem "Jesteśmy przeciwko antypolskiej nagonce!" opublikowała fotografie ponad 120 osób, których oburzyły plakaty wyborcze NPD z hasłami wzywającymi do "zatrzymania inwazji Polaków".

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.06.2009

Antypolskie plakaty nie łamały prawa?

Prawdopodobnie nie dojdzie do postępowania karnego przeciwko skrajnie prawicowej NPD z powodu antypolskich plakatów wyborczych, rozwieszonych w Goerlitz - informują miejscowe media.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.05.2009

Grupiński: odezwa CDU wymaga reakcji

- Polska powinna zdecydowanie zareagować na deklarację CDU i CSU wzywającą do międzynarodowego potępienia wypędzeń - powiedział Rafał Grupiński z Kancelarii Premiera.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.05.2009

Prezydent: Co się dzieje z gospodarką?

Euro to nie panaceum na kryzys. Proponuję obniżkę stawki VAT i zwiększenie kwoty wolnej od podatku - te słowa wygłosił w pierwszym sejmowym orędziu prezydent Lech Kaczyński.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.05.2009

Puste krzesło Steinbach

Prezydium niemieckiego Związku Wypędzonych poinformowało, że "na razie" rezygnuje z nominowania szefowej BdV Eriki Steinbach do rady fundacji poświęconej wysiedleniom

Jedno z trzech miejsc przeznaczonych dla BdV w 13-osobowej radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" pozostanie jednak nieobsadzone - poinformowali przedstawiciele Związku. Oprócz swej przewodniczącej BdV zgłosiło do władz fundacji dwóch jej zastępców: Christiana Knauera oraz Albrechta Schlägera.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.03.2009

Wręczono Polsko-Niemieckie Nagrody Dziennikarskie

- Renate Meinhof z "Sueddeutsche Zeitung", Katarina Bader z radia SWR2 oraz Andrzej Klamt z niemieckiej telewizji ZDF zostali laureatami wręczonych po raz 11. Polsko-Niemieckich Nagród Dziennikarskich.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.06.2008