Maciej Stańczyk

Geje i lesbijki kontra obrońcy "tradycyjnej rodziny"

Ponad 30 radiowozów i kilkudziesięciu policjantów prewencji towarzyszyło pierwszemu łódzkiemu Marszowi Równości, na którym homoseksualiści domagali się związków partnerskich. Szybko okazało się, że środki bezpieczeństwa nie były przesadzone. Marsz Równości zgromadził o połowę mniej uczestników niż kontrmanifestacja. Wśród gejów i lesbijek wyczuwał się niepokój. Gdy tylko pochód ruszył w kierunku pl. Wolności w stronę maszerujących poleciały jajka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.05.2011

W ukraińskich szkołach nadal chwalą "bohaterów UPA"

Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia, skupiające 4 tysiące Kresowiaków, uważa, że na Ukrainie odradza się nacjonalizm, a wraz z nim antypolskie nastroje. Dlatego członkowie tej organizacji chcą szukać pomocy w Brukseli - dowiedziała się "Polska".

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.11.2008

Wyjeżdżali do Niemiec, dziś wracają po swoje

Polska odrzuca niemieckie roszczenia, ale dawni właściciele uparcie chcą odzyskać rodzinne dobra. Rząd niemiecki zapowiedział,że nie będzie wspierał roszczeń wysiedlonych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.11.2008

Geje i lesbijki w Polsce walczą o prawa rodzicielskie

Pary homoseksualne wychowujące dzieci walczą o zrównanie swych praw z rodzinami.
Ogólnopolską kampanię o prawną akceptację związków osób tej samej płci rozpoczęło w Łodzi miejscowe środowisko gejów i lesbijek. Od środy odbywają się tu projekcje filmów i warsztaty. Dziś główny punkt programu - dyskusja na temat rodzin homoseksualnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2008

Polscy hotelarze chcą przyciągnąć bogatych gejów

Już w przyszłym roku w naszym kraju może działać sieć hoteli, restauracji, klubów, biur podróży i salonów spa, które staną się gay friendly.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.10.2008