Glogów / Glogau

Czas na "Lato w twierdzy”, czyli pokazy, wystawy i inne atrakcje

Już wkrótce rusza kolejna akcja "Lato w twierdzy". W tym roku organizatorzy większość zajęć przenieśli na godziny popołudniowe. Już 11 lipca rusza kolejna edycja "Lata w twierdzy”. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10.00. W tym roku organizatorzy większość atrakcji przenieśli na godziny popołudniowe. - Wiele osób pracuje i nie może uczestniczyć w zajęciach przed południem - mówi Józef Wilczak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Głogowskich Fortyfikacji "Twierdza Głogów”. - W związku z tym postanowiliśmy przenieść zajęcia na popołudnie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.07.2011

Rowerzyści czekają na nowe ścieżki aż za miasto

Choć w mieście powstają ciągle nowe ścieżki dla rowerzystów, to nie wszyscy są z nich zadowoleni. - Ścieżki są źle oznakowane i rosną przy nich krzaki - mówi Jan Kaczmarek. - To bardzo utrudnia jazdę. Wiosna i lato to czas, kiedy częściej zamieniamy samochód na rower. Ładna pogoda, słońce, to wszystko sprawia, że staje się on przyjemnym wypełnieniem czasu wolnego. Niektórzy nawet drogę do pracy wolą pokonywać na jednośladach. Nie stoją w korkach, nie męczą się w samochodach. Jest naprawdę wiele powodów, dla których częściej wybieramy teraz rower.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2011

Co czeka średniowieczne sukiennice w Głogowie?

Trzech ekspertów będzie pracowało nad koncepcją zachowania i udostępnienia do zwiedzania pozostałości średniowiecznych sukiennic, które odkopano na tyłach ratusza miejskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2010

Strachy Na Lachy bojkotują TVP Piotra Farfała

Muzycy grupy Strachy Na Lachy zażądali natychmiastowego usunięcia kandydatury ich zespołu z plebiscytu Superjedynek. Powód? Neonazostowska przeszłość prezesa TVP Piotra Farfała.

Jako zespół nie chcemy swoją twórczością, nazwą i czymkolwiek innym - związanym z nami - w jakikolwiek sposób być kojarzeni z obecną ekipą dowodzącą państwową telewizją. Bawcie się sami - bez nas i nie naszym kosztem”.

Piotr Farfał pochodzi z Głogowa. Był działaczem Młodzieży Wszechpolskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.04.2009