TVP - Farfał

Farfał rozdał miliony złotych na odchodne

Na kilkadziesiąt godzin przed odwołaniem p.o. prezes TVP Piotr Farfał zawarł umowę z trzema organizacjami kombatantów. Przez trzy lata ich projekty TVP wesprze kwotą po półtora miliona zł rocznie. Jednej z organizacji szefuje prezes IPN Janusz Kurtyka, drugiej - Artur Zawisza, niegdyś w LPR.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.12.2009

"Wiadomości" znów dobre dla PiS

Mają pomóc Lechowi Kaczyńskiemu w wygraniu wyborów prezydenckich. To cel, który uświęca środki, czyli koalicję medialną PiS z postkomunistyczną lewicą.
- Cel jest jeden: gramy na prezydenta, nie może ukazać się żadna informacja, która godziłaby w Lecha Kaczyńskiego - mówi anonimowo (inaczej nie może) dziennikarz "Wiadomości".
Inny dorzuca: - I krytykujemy Tuska za wszystko, co się da, bo Tusk jest najpoważniejszym rywalem Kaczyńskiego. Przedstawienie stanowiska rządu nie jest przy tym obowiązkowe.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.10.2009

Tylko dobre "Wiadomości" o prezydencie Kaczyńskim

PiS się cieszy. "Odzyskana" telewizja publiczna już pokazuje swoje nowe-stare oblicze w najważniejszym programie informacyjnym, w "Wiadomościach". - Cel jest jeden: gramy na prezydenta, nie może ukazać się żadna informacja, która godziłaby w Lecha Kaczyńskiego - mówi dziennikarz "Wiadomości".

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2009

Bez polityków twórcy nie naprawią TVP

Od początku tej kadencji Sejmu nie wierzyłam w powstanie nowej ustawy medialnej. Przede wszystkim dlatego, że jej powstawanie, a właściwie kolejne nowelizacje istniejących ustaw, obserwuję od lat - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Janina Paradowska, publicystka "Polityki".

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2009

Komitet Obywatelski Mediów Publicznych

1. Doświadczenie pokazuje, że klasa polityczna nie jest w stanie uregulować sytuacji mediów publicznych w Polsce tak by mogły one służyć społeczeństwu. Uznajemy więc, że odpowiedzialność za ich urządzenie i funkcjonowanie powinny przejąć środowiska społeczne nie biorące udziału w walce politycznej, a zwłaszcza ludzie kultury, sztuki , nauki i organizacji społeczeństwa obywatelskiego.
...

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.09.2009

Skowroński: O TVP toczy się ostra walka

W górnolotne deklaracje w odniesieniu do mediów publicznych nie wierzę. Jest to pragmatyczna koalicja dwóch partii, które wiedzą jak ważnym instrumentem mogą być radio i telewizja. Choć oczywiście, kilka wspólnych punktów jest. I PiS i SLD chciały abonamentu, obie partie też wiedzą, że na duże wpływy w mediach prywatnych liczyć nie mogą. To je na razie łączy - z Krzysztofem Skowrońskim, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym rozmawia Michał Karnowski.
Czy w sporze o władzę nad telewizją publiczną opowiadasz się po którejś stronie?

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.09.2009

TVP: Prezes nie wpuścił prezesa

Farfał wczoraj stracił etat w TVP. Mało tego. Dziś w prokuraturze nowy zarząd złoży na niego doniesienie do prokuratury. A mimo to Farfał czuje się prezesem i okopał się w gmachu na Woronicza.

W sobotę rada nadzorcza telewizji - głosami lewicy i PiS-u - Farfała odwołała. Ale Farfał tej decyzji nie uznaje.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.09.2009

Lewica i PiS pobiły Farfała

Woronicza ciągle w ogniu politycznych rozgrywek. Odwołany prezes TVP: Nie wpuszczę do telewizji nowego prezesa, bo to ja jestem szefem. Nowy prezes: Siłą telewizji zdobywać nie będę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.09.2009

TVP dla lewicy i PiS

Napieralski i Kaczyński triumfują. Podtrzymali w Sejmie prezydenckie weto do ustawy medialnej. Teraz ich ludzie przez trzy lata porządzą w TVP. Dni obecnego szefa telewizji Piotra Farfała są już policzone.
Wczoraj zapadło kilka ważnych decyzji dla przyszłości mediów publicznych. Coraz mniej przeszkód przed radą nadzorczą TVP, by wreszcie odwołała p.o. prezesa Piotra Farfała. Ale jednocześnie zbliża się moment, kiedy TVP wpadnie w ręce lewicy i PiS. A KRRiT nadal pozostanie w rękach ludzi braci Kaczyńskich i Romana Giertycha.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.09.2009

Ustawa medialna wyląduje w koszu

Zarząd SLD jednogłośnie zdecydował, że poprze weto prezydenta Lecha Kaczyńskiego. PO i PSL nie mają tylu głosów, by weto odrzucić.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.09.2009