Piotr Wołkowski

Lubuskie też jest Polską B. Pomóżcie nam

Według marszałków bogata Polska zachodnia to tylko pozory. Dysproporcje między stolicami regionów a prowincją są większe niż na wschodzie kraju. Dlatego wołają do premiera: Nam też trzeba pomóc!

Program rozwoju Polski wschodniej to program, który ma przyspiesza rozwój tamtego obszaru kraju. Pięć wschodnich województw ma dostęp do dodatkowych funduszy unijnych

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.09.2010

W Gorzowie brakuje lekarzy. Nie chcą tu pracować

Lubuskie szpitale i przychodnie to nie są atrakcyjne miejsca pracy dla medyków. Już teraz w placówkach naszego regionu brakuje około stu lekarzy specjalistów. A będzie jeszcze gorzej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.08.2010

Dwa referenda przeciw kopalni. Próbują dalej

Zwolennicy budowy kopalni węgla brunatnego pod Gubinem nie poddają się mimo przegranych dwóch referendów. Chcą przekonać protestujących. Argumentami, a nie specustawą.
Przeszło pół roku po przegranych referendach wraca sprawa budowy elektrowni i kopalni węgla brunatnego w nadgranicznych gminach Gubin i Brody.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.07.2010

Lubuskie parkami technologicznymi stoi

Baza danych dla największych polskich portali to tylko jeden z pomysłów na zagospodarowanie nowosolskiego parku technologicznego. Na inwestycję miasto otrzymało 10 mln zł dofinansowania. Taka sama kwota trafiła do Zachodniego Centrum Innowacji w Gorzowie

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.06.2010

Lubuskie walczy o dotacje. Na horyzoncie miliony

Województwa, które potrafią sprawnie wydawać unijne pieniądze, powalczą o 512 mln euro z krajowej rezerwy wykonania.
Aby skorzystać z tych dodatkowych pieniędzy, województwo musi wnioskować do Komisji Europejskiej o co najmniej jedną piątą unijnych dotacji, jakie otrzymało na lata 2007-2013. Zgodnie z najnowszymi danymi ten próg 20 proc. przekroczyły tylko Lubuskie i Opolskie. Trzecia jest Wielkopolska, która osiągnęła dopiero pułap 15 proc.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.06.2010

Lubuska turystyka: Klaster wokół bunkrów MRU

Przedsiębiorcy z ziemi sulęcińskiej, międzyrzeckiej i świebodzińskiej chcą stworzyć wspólną markę turystyczną. Hitem nowej oferty turystycznej trzech lubuskich powiatów majPod koniec maja przedstawiciele trzech powiatów, a także władze województwa, dyskutowali o powołaniu klastra turystycznego. - Dziś turysta przyjeżdża do nas na jeden dzień, by obejrzeć bunkry. My chcemy zatrzymać go na dłużej, oferując inne regionalne atrakcje - mówi Damian Pilarczyk z międzyrzeckiego magistratu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.06.2010

Marszałek w Babimoście na swoim lotnisku

Marszałek przejął od państwa port lotniczy w Babimoście warty 30 mln zł. Plany ma ambitne: móc przyjąć pół miliona pasażerów, trzy trasy krajowe i dwie zagraniczne

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.05.2010

Lubuscy przedsiębiorcy współpracują z niemieckimi

Ponad 30 polskich i niemieckich firm prowadzi współpracę z przedsiębiorcami po przeciwnej stronie granicy. Wyszukiwanie partnerów do takiej współpracy to jedno z działań w ramach projektu Wikon.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.05.2010

Największa inwestycja w regionie: Nadjeżdża szybka kolej

Każdy, kto choć raz jechał pociągiem z Zielonej Góry do Poznania wie, że podróż do najwygodniejszych nie należy. Po wyjeździe z Zielonej Góry pociąg wlecze się do Czerwieńska. Stare i zużyte tory ograniczają prędkość, w niektórych miejscach lokomotywa ciągnie wagony maksymalnie do 60 km na godz. A kolejarze zapowiadają, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć jeśli torami się nikt nie zajmie. W Czerwieńsku na podróżujących, którzy nie znają lokalnych zwyczajów czeka kolejna niespodzianka. Pociąg staje nawet na pół godziny. Powód?

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.04.2010

Prof. Kiejzik: Rosjanie nie muszą przepraszać za Katyń

Trzeba pamiętać, że Katyń to zbrodnia stalinizmu, a nie narodu rosyjskiego. Rosjanie w większym stopniu niż Polacy padli ofiarą tego zbrodniczego systemu. Nie wymagajmy od nich przeprosin. Pomyślmy o tym co nas łączy - mówi prof. Liliana Kiejzik.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.04.2010