Police

Teatralna Elipsa Kreatywności z Joanną Szczepkowską

Amatorskie grupy teatralne z Polski i Niemiec, a obok nich Joanna Szczepkowska i Jan Kozaczuk. W niedzielę zakończy się II Policki Festiwal Teatralna Elipsa Kreatywności.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.07.2012

Police boją się o przyszłość. Spotkanie z rosyjskim inwestorem

Związkowcy z Zakładów Chemicznych spotkali się z przedstawicielami rosyjskiego Acronu.

Wczoraj przedstawiciele Zarządu Grupy Acron spotkali się z przedstawicielami Związków Zawodowych ZCh Police – firmy, która stanowi ważną część Grupy Azoty Tarnów.

Rozmowy dotyczyły inwestycji i perspektyw rozwoju oraz gwarancji socjalnych dla pracowników w przypadku przejęcia Grupy Tarnów przez rosyjską Grupę Acron.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.06.2012

Deutsch-Polnische Arbeitsmesse in Police

Im Hinblick auf die Arbeitnehmerfreizügigkeit zwischen Deutschland und Polen ab dem 1. Mai 2011 organisiert das Arbeitsamt des Landkreises Police eine Deutsch-Polnische Arbeitsmesse.
Die Veranstaltung richte sich an besonders an die Personen, welche eine Beschäftigung in Deutschland anstreben und im Rahmen der AN-Freizügigkeit wird es ihnen möglich legal und ohne Hindernisse Arbeit in Deutschland aufzunehmen.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.04.2011
Event: 07.04.2011 - 11:00 - 07.04.2011 - 14:00

Niemieckie firmy w czwartek przyjadą szukać pracowników

Jak po 1 maja będziemy mogli pracować i uczyć się w Niemczech - można dowiedzieć się w czwartek na Polsko-Niemieckich Targach Pracy w Policach. Podczas imprezy kilka niemieckich firm z pogranicza poszukiwać będzie pracowników.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.04.2011

Tablica poświęcona pamięci pomordowanych Żydów

Zginęło tam prawie dwa tysiące osób pochodzenia żydowskiego. Ocalała zaledwie setka. W piątek w miejscu dawnego obozu koncentracyjnego w Policach stanął obelisk upamiętniający pamięć zamordowanych tam Żydów.

Filia obozu koncentracyjnego Stutthof w Policach powstała w październiku 1944 r. Cztery baraki, dwa drewniane i dwa murowane, stanęły przy obecnym parku leśnym Mścięcino. W czasie wojny w tym lesie stała szubienica, są też prawdopodobnie masowe mogiły więźniów, również żydowskiego pochodzenia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.11.2010

Muzyka w starych murach

Niezwykła impreza muzyczna czeka nas w sierpniu, m.in. w Chojnie i Kołbaczu. Będzie to wędrowny festiwal "Na gotyckim szlaku - muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego". Koncerty muzyki dawnej zorganizowane zostaną w każdą sobotę: 7 sierpnia godz. 19 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu ("Polonaise" w wykonaniu Piotra Pałaca - gitara i Urszuli Stawickiej - klawesyn), 14 sierpnia godz. 19.30 w kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej Świata w Stargardzie ("In omni tempore" - zespół wokalny A Capella Leopolis z Ukrainy), 21 sierpnia godz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.08.2010

Przeciw nietolerancji - Z piłką i uśmiechem

Swój sprzeciw wobec nietolerancji wyrazili w Policach piłkarze z ośrodków specjalnych z Zachodniopomorskiego i Pasewalku oraz kibice, którzy uczestniczyli w cyklicznych zawodach na obiekcie polickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju padło niemal 60 goli. Wygrała drużyna z Tanowa. W finale pokonała gości z Niemiec.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.07.2010

ZCh Police wreszcie dostały pieniądze na ratunek

Na konto Zakładów Chemicznych Police wpłynęła we wtorek wieczorem pomoc publiczna na ratowanie spółki. 150 mln zł trzeba oddać do końca listopada. A są jeszcze inne długi.
Pieniądze pożyczyła Agencja Rozwoju Przemysłu. O wpłaceniu pieniędzy poinformował wczoraj w Policach wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz odpowiedzialny w resorcie za branżę chemiczną.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.06.2010

Rozmowy o metropolii - Spotkanie w Policach

W Policach odbyło się walne posiedzenie Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Jego głównymi tematami były system wspólnego transportu zbiorowego oraz plany rozwoju transgranicznego regionu metropolitalnego Szczecina.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.04.2010

Będzie wielki pochód w obronie miejsc pracy

Robotniczą manifestację w obronie miejsc pracy w stoczni, Zakładach Chemicznych "Police" i Enei zapowiedziała na 18 września zachodniopomorska Solidarność.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.09.2009