mk

Der Brief der Abgeordneten zeigte Auswirkungen auf Rektor und Senat

Die Stettiner Universität erhielt das restaurierte Schloss im Jahr 2002 von der Agentur für das landwirtschaftliche Eigentum des Staates. Die Restaurierung des Gebäudes hatte Philipp von Bismarck, ein Nachkomme des letzten Besitzers vor dem Krieg, in Auftrag gegeben. Zehn Jahre lang übte die Hochschule darin eine erzieherische und wissenschaftliche Tätigkeit aus. Jetzt möchte sie das Objekt verkaufen.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.03.2013

Sprzedaż pałacu w Kulicach wstrzymana. Powołano komisję nadzwyczajną

Władze Uniwersytetu Szczecińskiego na razie nie będą sprzedawać pałacu w Kulicach.
Marszałek województwa zachodniopomorskiego chciał przejąć budynek za złotówkę, ale uczelnia się na to nie zgodziła. Zachodniopomorscy posłowie z Platformy Obywatelskiej napisali więc do rektora apel o wycofanie się z decyzji o sprzedaży.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.03.2013

Lubuskie dostanie 729 mln Euro

To o 147 mln euro więcej niż Lubuskie dostało w latach 2007-13. Radości jednak nie widać. Marszałek Elżbieta Polak: - Liczyliśmy na dużo więcej. Czujemy się ukarani, ale broni nie składamy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.02.2013

Barbara Igielska będzie dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich

Decyzję komisji konkursowej zatwierdził Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego po zapoznaniu się z wynikami konkursu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.03.2011

Prezydencki szczyt Komorowski - Klaus na Śnieżce

Prezydenci Polski i Czech, Bronisław Komorowski oraz Vaclav Klaus w najbliższy wtorek pomodlą się wspólnie w kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce.

Śnieżka to dla polskich i czeskich opozycjonistów miejsce szczególne. W 1978 roku, w rocznicę Praskiej Wiosny doszło tu do pierwszego spotkania przedstawicieli polskiego Komitetu Obrony Robotników i działacze czeskiej Karty 77. Tu Adam Michnik, Jacek Kuroń, Jan Lityński i Antoni Macierewicz pierwszy raz rozmawiali z Vaclavem Havlem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.08.2010

Święto niemieckich wypędzonych

Związek Wypędzonych obchodził wczoraj w Stuttgarcie Dzień Stron Ojczystych, na którym jego szefowa Erika Steinbach zaproponowała uczczenie wypędzonych świętem narodowym.
Nacjonalistyczne myślenie nigdy nie miało wstępu do polityki naszego związku - mówiła wczoraj w Stuttgarcie szefowa Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2010

Swastyka na stronie klubu sportowego

Na stronie internetowej klubu Wisłoka Dębica propagowane są treści faszystowskie - taka informacja dotarła do dębickiej prokuratury. Na jej polecenie sprawą zajęła się policja.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.06.2008

Są szanse na ocieplenie stosunków z Polską

- Sądzę, że istnieją teraz możliwości, aby gruntownie odnowić polsko-niemieckie stosunki, które ostatnio nie były najlepsze - powiedział wczoraj szef MSZ Frank-Walter Steinmeier.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.11.2007