Olsztyn

Uczelnie szukają studentów na Grouponie.

Szkoły wyższe, by przetrwać, obniżają kryteria przyjęć, kuszą kandydatów atrakcyjnymi praktykami, do indeksów dokładają atrakcyjne prezenty. Ostatnio ogłaszają się nawet w portalach zakupów zbiorowych. "Semestr studiów niestacjonarnych na kierunku pedagogika za 749 zł w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Olsztynie (zamiast 1760 zł)" - taka oferta pojawiła się ostatnio na portalu Groupon.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2012

Kwaterę Hitlera oddam w dobre ręce

Nadleśnictwo Srokowo, na terenie którego jest kwatera, odda ją w dzierżawę na 20 lat za minimum 470 tys. zł czynszu rocznie. A to niejedyny warunek. Chodzi nam głównie o uatrakcyjnienie tego miejsca, m.in. poprzez odnowę hotelu i restauracji w budynku dawnych garaży. Dochodzi do tego poprawa wyglądu pola kempingowego oraz miejsc postojowych.
Nadleśnictwo zachwala, że ''Wilczy Szaniec'' odwiedza rocznie ok. 180 tys. turystów z kraju i zagranicy. Jego łączna powierzchnia wynosi ponad 13 hektarów. Termin składania ofert na najem nieruchomości mija 27 stycznia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.01.2012

Chciał sam zamalować swastyki. Spółdzielnia mówi: Nie

Władze SM "Jaroty", na terenie której znajduje się większość nielegalnych symboli i napisów twierdzą, że o nich słyszeli. - Pan, który państwa poinformował, to najprawdopodobniej ten sam człowiek związany z jedną z lewackich organizacji, który przed 11 listopada chciał na własną rękę zamalować faszystowskie graffiti - mówi Roman Przedwojski, prezes SM "Jaroty". - Nie zgodziliśmy się na to. Przecież ocieplając budynki nadaliśmy im pewną formę artystyczną, która jest chroniona prawami autorskimi architektów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.01.2012

Krzyżacy omijają Grunwald

Bruno Plater, Wielki Mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, zwanego potocznie krzyżackim, w sobotę będzie we wsi Bałdy pod Olsztynem. Tu od średniowiecza witano biskupów obejmujących rządy w diecezji warmińskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.07.2010

17 września. 70 lat później

Polska otrzymała 70 lat temu cios nożem w plecy - mówił wczoraj przed warszawskim pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie prezydent Lech Kaczyński.
...
Przemawiający przed nim przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek przypomniał, że 23 sierpnia - dzień podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow - jest decyzją eurodeputowanych Dniem Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu. Wspomniał, że tragiczny los dotyczył nie tylko Polaków, ale także narodów bałtyckich, Rumunii i Finlandii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.09.2008