map

Europejski Trybunał Praw Człowieka pyta polski rząd o więzienia CIA.

Jak podała we wtorek monitorująca całą sprawę Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Trybunał zwrócił się m.in. o odpowiedź na pytanie, czy Saudyjczyk był przetrzymywany w tajnym więzieniu CIA na terenie Polski, a także czy istnieje przygotowany przez polską stronę dokument regulujący powstanie lub prowadzenie tajnego więzienia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.07.2012

"Krytyka Polityczna" nadal na Nowym Świecie

Burmistrz Dzielnicy Śródmieście nie rozwiąże na razie umowy najmu z "Krytyką Polityczną", właścicielem kawiarni Nowy Wspaniały Świat, ale domaga się wyjaśnień. Zarząd dzielnicy Śródmieście zwróci się m.in. do policji i straży miejskiej o informacje w sprawie zajść w lokalu, w którym mieści się Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zatrzymała tam w piątek 95 obcokrajowców, głównie niemieckich antyfaszystów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.11.2011

Mniej wymordowanych Żydów u Grossa

W ostatecznej wersji "Złotych żniw" autorzy zmienili szacowaną liczbę Żydów wymordowanych podczas okupacji przez Polaków z "między 100 a 200 tysięcy" na "kilkadziesiąt tysięcy".

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011

Kaczyński nie pojedzie do Smoleńska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył, że 10 października nie weźmie udziału w pielgrzymce do Smoleńska części rodzin ofiar katastrofy samolotu Tu-154

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2010

Odszkodowania dla ofiar pedofilii dalej niepewne

Konferencja Biskupów Niemieckich odłożyła o tydzień podjęcie decyzji o wypłacie odszkodowań dla ofiar nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.09.2010

Holland: PiS to sekta

Życie zaczyna się też wtedy, kiedy pijany pluszowy miś narzyga do ułożonych w kształcie krzyża puszek po piwie, oczywiście życie społeczne – oceniła dla tygodnika "Wprost" Agnieszka Holland odnosząc się do sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.08.2010

Cisza trwa, nie wszyscy przestrzegają

Między godz. 19.30 a 6.00 rano doszło do siedmiu incydentów mających charakter naruszenia ciszy wyborczej, lub ogólnie związanych z wyborami - poinformował sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.06.2010

Polacy ranni w Afganistanie

Polsko-amerykański patrol został zaatakowany z zasadzki przydrożnym ładunkiem wybuchowym. W wyniku ataku rannych zostało czterech polskich żołnierzy. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.06.2010

Błąd rosyjskich kontrolerów lotu?

W Smoleńsku przed polskim Tu-154M wylądować próbował rosyjski Ił-76. Samolot nie był naprowadzany na wprost pasa. Dwa razy znalazł się na lewo od lotniska. Tam gdzie rozbiła się polska maszyna - ustalili reporterzy FMF FM

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.06.2010

Czy polski prezydent mógłby być niewierzącą, homoseksualną kobietą?

Czy może nałogowo palić papierosy i nie jeść mięsa? Czy może nie mieć żony / męża i mieć przeszłość w służbach bezpieczeństwa?

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.06.2010