Grzegorz Szymanik

Ukradli święto 11 listopada, a chcą zabrać Polskę

- Na naszych oczach marsz kilkuset skinheadów z ONR-u stał się wielotysięczną manifestacją nacjonalistycznej prawicy - mówi dr Rafał Pankowski, z "Nigdy Więcej", wykładowca Collegium Civitas - Stało się tak, bo w Polsce brakuje wyraźnego podziału między prawicą skrajną a prawicą demokratyczną, parlamentarną. W dodatku marsz nacjonalistów legitymizują celebryci, a paliwem są pseudokibice.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.11.2012

Polscy i niemieccy antyfaszyści zablokują antypolski marsz neonazistów

Tym razem to polscy antyfaszyści wybierają się na pomoc antyfaszystom niemieckim zablokować antypolski marsz neonazistów z NPD. - Przez ich ataki mam dziś 40 proc. niepełnosprawności. Jadę blokować - mówi polski emigrant z Berlina, który pomaga organizować blokadę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.11.2012

Nasz prorok Jarosław

Szacunki są rozbieżne - od kilkudziesięciu do dwustu tysięcy. W sobotę ulicami Warszawy przeszła jedna z największych demonstracji politycznych po 1989 r. Wściekłość na rząd zmobilizowała słuchaczy Radia Maryja, związkowców z "Solidarności", członków PiS, czytelników "Gazety Polskiej", ziobrystów; szli wyróżniający się malowniczymi pelerynami rycerze Jezusa Chrystusa Króla z "zakonu" ks. Natanka, kibice, nacjonaliści z ONR.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.10.2012

Obrazy tygodnia. Powstanie 2012.

W środę Powstanie Warszawskie rozpoczęło się w Szczecinie. Jak wymyślił szczeciński IPN, by nie zapomnieć o hekatombie stolicy, należy wybudować barykadę z kartonowych pudeł. Mieszkańcy zbudowali więc barykadę, a następnie zaatakowali

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2012

Przemarsz narodowców. ONR zakłóci obchody Powstania?

1 sierpnia w rocznicę powstania pomaszeruje ONR. - To kolejna data, którą próbują zagarnąć nacjonaliści - uważa dr Rafał Pankowski z "Nigdy Więcej".

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.07.2012

Diagnoza prezesa PiS: To chory kraj

Zorganizowany przez PiS marsz przeszedł z placu Trzech Krzyży pod Belweder, gdzie u stóp pomnika Piłsudskiego przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński. - Donald Tusk godzi w status Polski jako suwerennego państwa. O nasze interesy możemy dbać tylko my sami! Potrzebujemy rządu, który będzie dbał o nasze interesy - mówił szef PiS.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.12.2011

Zakaz pedałowania zszargany na Starówce

Ręka, ale z penisem zamiast miecza, falanga na papierze toaletowym i "zakaz pedałowania" bez znaku zakazu, ale za to z serduszkiem. Na placu Zamkowym "profanowano i znieważano" symbole NOP-u. Dziś na placu Zamkowym happening ze "znieważaniem i profanowaniem" symboli NOP-u zorganizowali Młodzi Socjaliści. Przyszło kilkadziesiąt osób.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.12.2011

Powstaje nowa formacja skrajnej prawicy Ruch Narodowy

Młodzież Wszechpolska i ONR chcą stworzyć Ruch Narodowy, który zgarnie całą skrajną prawicę, potem przekształci się w partię, a za cztery lata wejdzie do parlamentu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.11.2011

Co tak naprawdę robili Niemcy na Nowym Świecie

Kilka godzin wcześniej, zanim na pl. Konstytucji zaczął zbierać się Marsz Niepodległości, a kibole ruszyli z brukiem i petardami, na Nowym Świecie policja zatrzymała grupę antyfaszystów z Niemiec. Policja miała niemiecką ekipę na oku od początku ich wjazdu do Polski. W Warszawie w ślad za niemiecką antifą ruszyli też prawicowi dziennikarze.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.11.2011

Bitwa o niepodległość

Wiec Kolorowej Niepodległej nie pozwolił narodowcom przejść przez centrum stolicy. Jednak grupy kiboli zaatakowały policję, która oddzielała ich od przeciwników Marszu Niepodległości. Wszczynali bijatyki, rzucali brukiem, niszczyli auta. Marsz Niepodległości organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny miał wyruszyć z pl. Konstytucji o godz. 15.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2011