Darłowo

Pogrzeb Leppera w czwartek w Krupach

Pogrzeb byłego lidera Samoobrony Andrzeja Leppera odbędzie się w najbliższy czwartek na cmentarzu w Krupach pod Zielnowem (gmina Darłowo).

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2011

Budowa elektrowni jądrowej. Kopań trochę się boi

- Po wydarzeniach w Japonii ludzie się przestraszyli - mówi wójt gminy Darłowo. Na jej terenie, w Kopaniu, może powstać pierwsza polska elektrownia jądrowa. - Budzą się demony, bo milczy pełnomocnik rządu ds. energetyki - tłumaczy burmistrz miasta Darłowo. - Ludzie się przestraszyli - tłumaczy "Gazecie" Kupracz. - Dotychczas mówiono o tym, że elektrownia w naszym regionie zagraża jedynie rozwojowi turystyki. Wypadek w Japonii pokazał, że zagraża przede wszystkim ludziom. Jeśli w tak rozwiniętym kraju "atom" nie jest bezpieczny, to co będzie u nas?

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.03.2011

Darłowo protestuje - Przeciw gazociągowi na dnie Bałtyku

SKUTECZNYCH działań w celu zablokowania budowy bałtyckiego rurociągu gazowego Rosja – Niemcy na dnie Bałtyku domaga się Ekologiczny Klub Obywatelski „Czuwanie” w Darłowie. List otwarty w tej sprawie skierował do rządów i parlamentów krajów nadbałtyckich, Parlamentu Europejskiego, rządu i parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej i organizacji pozarządowych.

List, wraz z dołączonym doń memorandum z 2006 r. powstałym podczas darłowskiej konferencji naukowej dot. Bałtyku, jest pierwszym z serii zapowiadanych przez Eko-Czuwanie protestów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.11.2009