Łukasz Woźnicki

45 organizacji apeluje do mediów: Nie zapraszajcie ludzi nawołujących do przemocy

"Z dużym niepokojem obserwujemy, że znacząca część polskich mediów informuje o nacjonalistycznej i ksenofobicznej przemocy w sposób sensacyjny lub bagatelizujący. Tymczasem obie praktyki stanowią przykład nieodpowiedzialności. Każda z nich prowadzi do ignorowania istniejącego problemu" - pisze w apelu do mediów Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej, której misją jest budowa otwartego społeczeństwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.11.2013

Wyrok na Berlinkę: w grudniu do zamknięcia. 'Czas na akcje bezpośrednie'

- Samorząd dał sobie wcisnąć bujdę, że można zamknąć linię i nadal prowadzić na niej ruch - komentują miłośnicy kolejnictwa i zapowiadają protesty w sprawie groźby zamknięcia Berlinki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.03.2013

Dokopiemy się do miedzi i srebra. Drugi KGHM zrobimy?

W szczerym polu pod Sulechowem stanęła ogromna wiertnia. 25 osób pracuje przy niej na okrągło, by na głębokości 2,3 tys. m trafić na pokłady miedzi. Jeśli wszystko pójdzie OK, okolica zmieni się w drugi KGHM.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.02.2013

Są protesty, bo kolej zamyka historyczną berlinkę. Chcę ją kopalnia

PKP PLK zamierza zamknąć 70 km linii kolejowych w woj. lubuskim, w tym 35 km odcinek Berlinki z Żagania do Lubska. Protestują miłośnicy kolejnictwa i internauci. Weto stawia marszałek. - Tą trasą pojadą kiedyś pociągi do kopalni Gubin-Brody - przekonuje wicemarszałek Jacek Hoffmann

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.02.2013

Możejko umorzony. Teraz pozwie Surmacza za oszczerstwa

Prokuratura w Koszalinie umorzyła śledztwo w sprawie domniemanej korupcji wśród lubuskich polityków PO. Przewodniczący sejmiku Tomasz Możejko i posłanka Bożenna Bukiewicz zapowiadają ripostę. Chcą postawić przed sądem radnego PiS Marka Surmacza, który zawiadomił śledczych. - Dość pomówień i obrzucania błotem - mówią.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2013

Kto zda egzamin? Nawet dyrektor WORD-u oblał...

W Zielonej Górze tekst na prawo jazdy zdały tylko dwie osoby z 75 kursantów. Egzamin oblał dyrektor WORD-u i pięcioro dziennikarzy-kierowców, którzy podeszli do próbnego testu. Gdzie tkwi problem? W rygorystycznych zasadach oceniania.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.01.2013

Tyle zwolnień nie było nigdzie w województwie

Rok 2012 upłynął pod znakiem zwolnień grupowych. W powiecie zielonogórskim pracę straciło ponad 800 osób. - W Zielonej Górze zwalniają zakłady, ale rozwija się handel - pociesza urząd pracy

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.01.2013

Dziurawe lubuskie drogi. Remonty za 1,4 miliarda

Nasze drogi wojewódzkie się sypią. Co druga wymaga natychmiastowej naprawy. Ratunek ma przynieść marszałkowski program budowy i modernizacji dróg. A w nim remonty ponad stu odcinków i budowa 17 nowych obwodnic. Jest tylko jeden problem: skąd wziąć aż 1,4 mld zł?

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.11.2012

Zielona Góra 2013: Mniej pieniędzy = mniej inwestycji

Do Zielonej Góry dotarło spowolnienie gospodarcze. W przyszłym roku miasto mniej zarobi na podatkach. Mniej też wyda na inwestycje. Będziemy budować, ale za cudze. - Jest szansa, że wyremontujemy Trasę Północną za pieniądze z ministerstwa - przekonuje prezydent

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.11.2012

Lubuskie 2020: Kraina miodu i wina, czy wódy i słoniny?

Od poniedziałku Lubuskie ma strategię rozwoju do roku 2020. Z dokumentu wynika, że za siedem lat czeka nas świetlana przyszłość. Ale radni sejmiku nie byli zgodni, na ile ta wizja jest realna. - To nasze marzenia, które się spełnią - przekonywała Platforma. - To nie marzenia, ale mrzonki - odpowiadał PiS.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.11.2012