jen

Głowaccy chcą pieniędzy od Agnes Trawny

Rodzina Głowackich, którzy wiosną musieli się wyprowadzić z domu w Nartach odzyskanego przez Agnes Tawny, domaga się zwrotu kosztów remontów - 210 tys zł. W pozwie do sądu Głowaccy argumentują, że przez 30 lat tyle wydali na remonty i utrzymanie domu.
- Poinformowałem Głowackich, że jeśli chcą mogą zabrać z tego domu wszystko: baterie łazienkowe, krany, mogą pozbijać kafelki i terakotę, ponieważ pani Trawny przeznacza ten dom do rozbiórki - powiedział Jemielita. Sąd zajmie się sporem Trawny i Głowackich w grudniu - będzie wtedy przesłuchiwał świadków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2011

Litwa potępia zniszczenie polskich grobów

Szef litewskiego MSW potępił zniszczenie nagrobków polskich legionistów na cmentarzu w Święcianach koło Wilna. - To są akty wandalizmu wobec ludzkości, a nie wobec konkretnej mniejszości narodowej - oświadczył Audronis Ażubalis. Minister ma nadzieję, że sprawcy zostaną ujęci. Śledztwo już trwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.10.2011

"Jihad Legia" na stadionie to nie przestępstwo

Śródmiejska prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia ws. incydentu z wywieszeniem przez kibiców Legii napisu "Jihad Legia", podczas meczu stołecznego klubu z Hapoelem Tel Awiw. Prokurator uznał, że czyn był oburzający, ale nie był przestępstwem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.10.2011

Kaczyński: krzyż ochronić uchwałą

"Zaraz po ukonstytuowaniu się Sejmu składamy wniosek uchwały, o to, żeby Sejm uznał w sposób prawomocny, iż krzyż jest w sali sejmowej. Wtedy wszelkiego rodzaju próby jego zdejmowania będą złamaniem reguł obowiązujących w Sejmie, no i odpowiednie władze w Sejmie, marszałek, a fizycznie straż marszałkowska, będzie miała obowiązek interweniować" - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej.
Inicjatywa PiS ma związek z tym, że Janusz Palikot, którego partia znalazła się w Sejmie, zapowiedział, że zwróci się do marszałka Sejmu o zdjęcie krzyża w sali obrad.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.10.2011

Zmarła Zofia Nasierowska

Zofia Nasierowska - specjalizująca się w fotografii portretowej - zmarła w wieku 73 lat. Informację o śmierci przekazała przyjaciółka i wydawca biograficznej książki o Nasierowskiej Hanna Grudzińska.

Jak poinformowała Grudzińska, Nasierowska zmarła w poniedziałek rano w swoim domu w Warszawie po ciężkiej chorobie, z którą zmagała się od dwóch lat.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.10.2011

Niemcy wydalają libijskich dyplomatów

Niemieckie MSZ poinformowało, że pięciu libijskich dyplomatów zostanie wydalonych z RFN za wywieranie presji na obywateli Libii, zamieszkałych w Niemczech.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.04.2011

Więzienie za neonazistowskie radio w Internecie

Sąd w Koblencji (Nadrenia-Palatynat) skazał na kary bezwzględnego więzienia dziewięciu z osiemnastu oskarżonych o prowadzenie w Internecie neonazistowskiej rozgłośni radiowej. Pozostałym wymierzono kary w zawieszeniu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.04.2011

Rosja: Polacy nie pomagają w śledztwie

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wytknął Polsce, że nie odpowiedziała na większość wniosków strony rosyjskiej o pomoc prawną w śledztwie w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.04.2011

Prokurator chce sześciu lat dla Demjaniuka

Monachijska prokuratura zażądała kary sześciu lat więzienia dla domniemanego byłego strażnika w hitlerowskim obozie zagłady Sobibór Johna Demjaniuka, który jest oskarżony o pomoc w zamordowaniu prawie 28 tysięcy Żydów w czasie II wojny światowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.03.2011

Helmut Kohl nie chce pomnika

Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl odrzucił pomysł władz Drezna, które chciały mu wystawić pomnik w centrum miasta za zasługi dla zjednoczenia Niemiec - poinformował dziennik "Bild".

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2011