Lubsko

Biegli o zatrutym mleku: zawierało preparat przeciw gryzoniom

Granulat znaleziony w mleku w proszku zawierał preparat przeciw gryzoniom - tak wynika z ekspertyzy biegłych, którzy przeprowadzili badania na wniosek prokuratury w Częstochowie. O sprawie informowaliśmy dwa tygodnie temu w Radiu Zachód.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2013

Rozpętała się wafelkowa afera

- Udowodniliśmy, że dla nas najważniejsze jest zdrowie konsumentów, że mogą mieć do nas zaufanie - podkreśla Janusz Wanatko, pełnomocnik zarządu Magnolii w Lubsku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2013

A jednak trutka, afera z mlekiem w waflach rozwikłana

W sproszkowanym mleku ze śląskiej spółdzielni Rokitnianka odkryto tajemniczy granulat. Prokuratura w Częstochowie, bo z tego regionu pochodziło mleko, potwierdza: to trutka na gryzonie. Producenci w kraju wycofali ok. 6,5 ton słodyczy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2013

Gmina Lubsko jedną z najbardziej zadłużonych miejscowości w Polsce

Gmina Lubsko znalazła się na piątym miejscu w kraju pod względem zadłużenia wśród podobnych miejscowości. W ubiegłym roku miała ponad 90 proc. długu w stosunku do dochodów.,

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.10.2012

Czekamy na koniec remontu w Lubskim Domu Kultury

Roboty modernizacyjne w Lubskim Domu Kultury Ruszyły pełną parą. Obiekt przeistoczy się w nowoczesne, transgraniczne centrum rehabilitacji poprzez sztukę. Pierwszy festiwal z Pogranicza Polski i Niemiec odbędzie się 22 października.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.10.2012

"Für uns gibt es keine Grenze"

Karate-Klubs aus Cottbus und dem polnischen Lubsko verbindet eine enge Freundschaft. Wenn sich Andrzej Tomialowicz und Christina Herold treffen, dann fliegen die Fäuste – rein freundschaftlich, versteht sich. Die beiden sind Karatekämpfer und Vorsitzende ihrer Klubs. Der eine befindet sich im polnischen Lubsko (Sommerfeld), der andere in Cottbus. Beide verbindet seit sechs Jahren eine – im Wortsinn – schlagkräftige Partnerschaft.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.10.2012

Inwestycje: Natura wygra z kopalnią?

Natura 2000 chroni przyrodę przed dewastacją. W lubuskiem pod jej parasolem jest już kilkadziesiąt siedlisk. To m.in. obszary, na których miałaby powstać kopalnia i elektrownia. Czy program zablokuje inwestycję?

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.03.2010