sag

Brakuje młodych do zawodu

W sobotę (12 bm.) swoje święto obchodziły pielęgniarki i położne. W samym okręgu szczecińskim tych z czynnym prawem wykonywania zawodu jest ponad 8 tysięcy. Ale tylko niespełna 7 tysięcy z tego prawa korzysta. Zachodniopomorskie należy do grupy województw z największym niedoborem pielęgniarek. Na tysiąc mieszkańców wypada ich niespełna sześć, podczas gdy średnia krajowa wynosi niemal 6,5.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.05.2012

Tak samo skontrolują

Producenci i sprzedawcy żywności, działający w rejonie Morza Bałtyckiego - w Polsce, Niemczech i Szwecji - mają być kontrolowani według jednolitych kryteriów. Jakich? Próbują je doprecyzować inspektorzy sanitarni, weterynaryjni i ochrony środowiska tych trzech krajów. Od środy obradują w Szczecinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.05.2012

Przeciw nietolerancji - Z piłką i uśmiechem

Swój sprzeciw wobec nietolerancji wyrazili w Policach piłkarze z ośrodków specjalnych z Zachodniopomorskiego i Pasewalku oraz kibice, którzy uczestniczyli w cyklicznych zawodach na obiekcie polickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju padło niemal 60 goli. Wygrała drużyna z Tanowa. W finale pokonała gości z Niemiec.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.07.2010