Kowary

Kto rozwikła zagadkę skrzyń wykopanych pod Kowarami

Wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wszczął śledztwo w sprawie ewentualnego nielegalnego wywozu z Polski skrzyń z odnalezionymi na Dolnym Śląsku dokumentami z obozu Auschwitz. Nie wiadomo jednak czy takie znalezisko w ogóle miało miejsce.
- Słyszałem już, że wszystko zmyślił po to tylko, by wzbudzić zainteresowanie swoją niedawno wydaną książką, która się ponoć nie sprzedaje - mówi Rzońca. Tytuł książki autorstwa Mieczysława Bojki brzmi "Wspomnienia wytrawnego poszukiwacza skarbów i tajemnic".

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.01.2012

Zawieszenie broni w wojnie polsko-romskiej w Kowarach

Radni z Kowar, rozzłoszczeni wyzwiskami kilku Romów pod swoim adresem, omal nie zastopowali programu pomocowego dla tamtejszych Romów. Na szczęście Romowie okazali się mądrzejsi i zadeklarowali, że sami zdyscyplinują tych członków swojej społeczności, na których są skargi.
Burmistrza zdenerwowały groźby radnych: - Oni nie rozumieją, że program pomocy Romom przynosi korzyści wszystkim kowarzanom. Gdy remontujemy dach kamienicy, w której mieszkają nie tylko Romowie, zyskują wszyscy mieszkańcy tej kamienicy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2011

Pokażę ci moje miejsce: Dolny Śląsk w miniaturze

- U nas można nie tylko z bliska przyjrzeć się idealnie odwzorowanym dolnośląskim zabytkom, lecz także poznać takie fakty z ich historii, których nie znajdziemy w żadnych książkach - o parku miniatur w Kowarach opowiada Marcin Pabjan, główny przewodnik obiektu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.07.2010