Kostrzyn nad Odrą

Mieczysław Czyż (1912-1970). Inicjator powstania szkoły rolniczej, czyli popularnego „Rolniczaka” w Słubicach

Józefa i Mieczysław Czyżowie na balu sylwestrowym w Słubicach.jpg

W ubiegłym roku doszło do przekształcenia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) w Słubicach. To dobra okazja, by historycznie spiąć klamrą ten okres, ukazując sylwetkę inicjatora wieloletniej szkoły rolniczej w Słubicach...

Rodzice

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.03.2018

Przystanek Woodstock za nami, pół miliona uczestników

Woodstock zagrał po raz 18., czyli osiągnął metrykalną dojrzałość. Zagrał solidnie, bez wielkich fajerwerków muzycznych, bo wielkich gwiazd rocka nie ściągnął. Skusił inne - z wielkiej polityki - prezydentów Komorowskiego i Gaucka. Co z tego wyniknie dla Woodstocku, zobaczymy w przyszłości.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2012

Przystanek Woodstock zaciera granice!

Wizyta niemieckiego prezydenta na woodstockowej łące najlepiej pokazuje, że festiwal w Kostrzynie stał się w stu procentach międzynarodowy. I choć Jurek Owsiak podkreśla, że to wciąż polska impreza, gości z zagranicy można już liczyć w dziesiątkach tysięcy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.08.2012

Von Katte doczeka się pomnika w Kostrzynie?

Trzy dni i trzy noce podróżował bocznymi drogami z Berlina do Kostrzyna. Jak już tu dotarł, został ścięty. Na oczach swojego przyjaciela. W miejscu, gdzie zginął porucznik von Katte, stanie pomnik autorstwa Michała Batkiewicza.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.05.2012

Von Katte i Jan Kostrzyński na Starym Mieście?

Miejsce ścięcia porucznika von Kattego zostanie upamiętnione. Trwa konkurs w tej sprawie. Być może na swój cokół wróci też figura Jana Kostrzyńskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.03.2012

Do Kostrzyna wrócą tramwaje? Czemu nie!

Muzeum Twierdzy chce sprowadzić do miasta tramwaj niemal taki sam jak te, które jeździły tu przed wojną. Na początek ma stać w Bramie Berlińskiej, ale całkiem możliwe, że wagonik... wyjedzie na dawną starówkę!

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.03.2012

Józef Krupa – komendant wojenny Słubic 1945-1946

Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Józef Krupa. Karierę wojskową rozpoczął w 1923 r., ale w kontekście historii lokalnej Słubic zapisał się przede wszystkim jako komendant wojenny miasta w latach 1945-1946.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.11.2011

W Kostrzynie świętują. Strefa ekonomiczna się rozwija!

Daje 18 tys. miejsc pracy, rozwija się na kolejne miasta regionu i jest szansą na wyciągnięcie ich z gospodarczego dołka. W Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podpisano już ponad 200 zezwoleń.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.09.2011

Dworzec PKP w Kostrzynie doczeka się remontu

Teraz są tu kasy, sklepy, biura. - I brud. Dworzec wygląda paskudnie - mówią mieszkańcy. W tym roku ma jednak ruszyć remont. Po jego zakończeniu będzie tu biblioteka, hostel, a zabytkowy budynek zmieni się nie do poznania.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.08.2011

(nie)Bezpiecznie jak na Woodstocku. The Prodigy atakuje Owsiaka

- Przestrzegam wszystkich promotorów i artystów, aby poważnie rozważyli decyzję o udziale w tym festiwalu: może być fatalna w skutkach z powodu niezachowania standardów opieki medycznej oraz bezpieczeństwa zgromadzonej publiczności - napisał o Woodstocku menedżer The Prodigy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.08.2011