Haltestelle Woodstock - Przystanek Woodstock

Friedliches Festival "Haltestelle Woodstock"

Massenspektakel mit friedlichem Ausgang: Zehntausende Rockfans haben am Wochenende in der polnischen Grenzstadt Küstrin (Kostrzyn) beim 16. Musikfestival „Haltestelle Woodstock“ gefeiert. Überschattet wurde die Veranstaltung auf einem ehemaligen Truppenübungsplatz vom Unglück der Loveparade in Duisburg, wo eine Woche zuvor bei einer Massenpanik 21 Menschen ums Leben gekommen waren. Beim Festival in Küstrin gab es nach Angaben der Veranstalter keine Sicherheitsprobleme. Die Stimmung sei „friedlich und ausgelassen“ gewesen, sagte eine Sprecherin.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.07.2010

Do Buzka "Czy pan jest Żydem". Woodstokowicze: Wszyscy jesteśmy

Jerzego Buzka, b. premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego woodstokowicze nagrodzili oklaskami i śpiewem "Sto lat". Wcześniej wygwizdali młodego człowieka, który zapytał "Czy pan jest Żydem".

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.07.2010

A za Odrą przystanek Niemcy

Kostrzyn niegdyś był sporym miastem, które oddziaływało na najbliższą okolicę. Po wojnie całe miasto znalazło się po polskiej stronie i dlatego Kostrzyn nie ma swojego niemieckiego bliźniaka, jak np. Słubice, Zgorzelec czy Gubin. W bliskim sąsiedztwie nie ma też innego większego miasta. Tuż za Odrą leży jedynie niewielka miejscowość graniczna Kuestrin-Kietz, właściwie wioska, która kiedyś należała do przedmieścia dawnego Kostrzyna.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2010

Burmistrz Kostrzyna: Woodstock nas zmienił

Agnieszka Drzewiecka: Już od sześciu lat Przystanek Woodstock odbywa się w Kostrzynie. Jak ta impreza zmieniła to małe, przygraniczne miasto?
Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna: - Zmieniło się chyba coś w ludziach. Widzę, że Kostrzyn jest teraz miastem bardziej otwartym. Wiele osób bało się pierwszego Przystanku Woodstock, byli negatywnie nastawieni. Ale ten strach minął od razu, gdy festiwal się rozpoczął. Szybko zobaczyli, że ta impreza to zero agresji, luz, serdeczność.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2010

Doczekaliśmy się! Startuje 16. Przystanek Woodstock

Nie szpanujemy na najlepszy festiwal na świecie, ale na pewno jest najpiękniejszy. Chyba nigdzie w publiczność nie wjeżdża wóz strażacki i ją polewa - mówi Jurek Owsiak.
16. Przystanek Woodstock startuje dziś o godz. 15. Wszystko zapięte na ostatni guzik. W cieniu gigantycznej sceny stoi pół tysiąca przenośnych toalet. Działają bankomaty, kawiarenka internetowa, poczta, biuro rzeczy znalezionych, kasy PKP. Krew zbierają specjalne ambulanse.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2010