Świnoujście

Blick über die Oder

Gubin/Corby. Hilfe von Metallica
Der aus Gubin stammende Musiker und Designer Arkadiusz Luc hat bei der Hampton Court Palace Flower Show in Großbritannien eine Silbermedaille gewonnen. Bei der Gestaltung seines Gartens geholfen hat ihm die Heavy-Metal-Band Metallica – mit einer Finanzspritze, wie der seit einigen Jahren im britischen Corby lebende Pole erzählt. Der Kontakt sei über die Tochter des Metallica-Managers zustande gekommen.

Zielona Gora. Studenten gesucht

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.07.2013

Każde miasto chce mieć u siebie premiera. Dokąd zajedzie Tuskobus?

Samorządowcy z różnych zachodniopomorskich miast zachęcają Donalda Tuska do odwiedzenia właśnie ich. To reakcja na zapowiedź premiera Donalda Tuska, że rozpoczyna tour po Polsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.02.2013

Za palenie praca po godzinach

Samorządy rozliczają swoich urzędników z czasu, który tracą na palenie papierosów w czasie godzin pracy

W Elblągu, w Gorzowie Wielkopolskim czy w Świnoujściu pracownicy urzędów, którzy palą, muszą zapisywać wyjścia na papierosa, by później odpracować je po godzinach. – Taki nakaz może być dla części uzależnionych bodźcem do rzucenia nałogu – uważają specjaliści. Ale czy zgodny z prawem?

Dymek rejestrowany

W Polsce pali blisko 9 mln osób. W walkę z nałogiem włączyły się teraz samorządy, które każą swoim pracownikom rejestrować przerwy na tzw. dymka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.11.2012

Jesteśmy bliżej pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście

Projekt pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra został zaakceptowany przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. To oznacza, że jest szansa na realizację inwestycji do 2021 roku.
Warta około miliarda złotych inwestycja miałaby zostać wsparta z nowej puli unijnych funduszy, którymi będzie dysponował rząd na lata 2014-2021. Lista przedsięwzięć, które otrzymają takie dofinansowanie jest już tworzona, chociaż wciąż jeszcze nie wiadomo, ile Polska otrzyma funduszy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.10.2012

Krok do pogłębienia toru wodnego

Urząd Morski w Szczecinie wybrał już firmę, która zajmie się umocnieniem brzegów ośmiokilometrowego odcinka toru wodnego w rejonie Świnoujścia.
- Otwieramy w ten sposób drogę dalszego pogłębienia toru Świnoujście - Szczecin do 12,5 metra najpierw do Polic, a potem do Szczecina - zapowiada dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Andrzej Borowiec. - Koszty ekonomiczne będą wtedy dla portu wymierne, bo będą mogły przypływać większe statki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.10.2012

Jak się gra w filmie? Plan od kuchni

Część scen do najnowszego filmu Jacka Bromskiego "Wyprawa na księżyc" właśnie powstaje w Świnoujściu. Pierwsze klapsy padły we wtorek. W produkcję zaangażowano ponad 100 statystów, głównie mieszkańców miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2012

Zagraj w "Wyprawie na księżyc". Poszukiwania statystów. 60 zł za dzień zdjęciowy

Ekipa filmowa znanego reżysera Jacka Bromskiego nadal poszukuje statystów do kręconego właśnie w Świnoujściu filmu "Wyprawa na księżyc”. Chętni proszeni są o zgłoszenie się jutro o godz. 6.00 rano w hotelu "Korsarz” przy ul. Wyspiańskiego 1 w Świnoujściu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2012

PRL z księżycem w tle

Miejscowa plaża będzie jednym z plenerów w najnowszym filmie Jacka Bromskiego „Wyprawa na księżyc”. Przez cały wtorek ekipa filmowa kręciła sceny na wyspie Uznam. Premiera filmu ma mieć miejsce jesienią przyszłego roku. Zdjęcia w Świnoujściu potrwają do piątego września.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2012

Zobacz pracę filmowców! W Świnoujściu ruszają zdjęcia do "Wyprawy na Księżyc"

Sceny do historii o tragikomicznym życiu w PRL-u będą kręcone m.in. na promie, plaży, w jednym z pensjonatów przy ul. Słowackiego oraz restauracji "Albatros" przy promenadzie oraz w porcie wojennym.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.08.2012

Tu oddychanie kosztuje

Rekordowe zyski z opłaty uzdrowiskowej będzie miało w tym roku Świnoujście. Od początku roku do połowy sierpnia turyści i kuracjusze zostawili w kurorcie na wyspach już ponad 3,5 mln złotych. Niezłe sumki wpływają także do kas innych miejscowości, które zarabiają na morskim powietrzu. Co ciekawe, najwyższa opłata miejscowa wcale nie obowiązuje nad morzem, a w Połczynie-Zdroju.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.08.2012