lis

Abolicja dla nielegalnych imigrantów w przyszłym roku?

Szef Urzędu ds. Cudzoziemców Rafał Rogala zapowiada, że w połowie przyszłego roku do Sejmu może zostać skierowany projekt zmian w ustawie o cudzoziemcach.
Będzie przewidywał m.in. abolicję dla imigrantów nielegalnie przebywających w Polsce. Rogala zapowiedział to wczoraj przed sejmową komisją mniejszości narodowych i etnicznych. Mówił, że z całą pewnością nowa ustawa będzie szła w kierunku ułatwienia cudzoziemcom pobytu i jego legalizacji. Rozważana jest zarówno tzw. mała, jak i duża abolicja dla nielegalnych imigrantów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.10.2010

Imigranci: Chcemy godnie żyć w Polsce

Nielegalnie przebywające w Polsce Ukrainki apelowały wczoraj przed Sejmem o abolicję. Przyniosły apel o nią skierowany do prezydenta, premiera i parlamentarzystów

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.10.2010

Hołd gettu

Przegrana walka powstańców żydowskich w getcie to było zwycięstwo człowieka nad człowieczym bestialstwem - mówił prezydent Izraela Szymon Peres pod pomnikiem Bohaterów Getta w 65. rocznicę wybuchu powstania.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.04.2008

Znowu rozróby szczecińskich chuliganów

Tym razem w Schwedt, gdzie w sobotę rozegrano halowy turniej z udziałem pięciu zespołów niemieckich, Pogoni i Energetyka Gryfino.

Przed rokiem portowcy wygrali, teraz mieli bronić pucharu. Organizatorzy spodziewali się przyjazdu fanów ze Szczecina. Dopytywali się o nich również fani Hansy Rostock, których było około 40 - w większości młodzi chłopcy po paru piwach (sprzedawane na hali).

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.01.2008