Łęknica

Lubuskie obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków - Łęknica 30.04.2014

30 kwietnia w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łęknicy odbędą się wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, współorganizowane przez burmistrza Łęknicy Piotra Kuliniaka i Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwator Zabytków dr Barbarę Bielinis-Kopeć.

W tym roku lubuskie obchody MDOZ zaplanowano na terenie Parku Mużakowskiego, który rozciąga się na powierzchni 728 ha po obu stronach granicy polsko-niemieckiej na Nysie Łużyckiej. Park powstał w 1815 r. z inicjatywy księcia Hermanna von Pücklera (1785-1871), a od 2004 r. znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.04.2014

W piątek pożegnano burmistrza Jana Bieniasza

Na cmentarzu komunalnym w Łęknicy uroczystość żałobna rozpoczęła się o 14.00. Przyszło kilkaset osób, mieszkańcy, samorządowcy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.02.2013

Jan Bieniasz - będzie nam Go brakować

Nikt się nie spodziewał, że w sile wieku odejdzie burmistrz Łęknicy Jan Bieniasz. Wszyscy są zgodni -zrobił bardzo dużo, aby zjednać i pogodzić mieszkańców.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2013

Zmarł burmistrz Łęknicy

Nie żyje burmistrz miasta Łęknica. Jan Bieniasz zmarł wczoraj wieczorem w szpitalu w Nowej Soli. Miał 57 lat.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.01.2013

Łęknica: Warto zobaczyć geościeżkę!

Nowa ścieżka turystyczno-edukacyjna jest częścią Geoparku Łuk Mużakowa. Spacer po niej pozwala zobaczyć najpiękniejszą na świecie spiętrzoną morenę czołową, widoczną nawet z kosmosu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.10.2012

Park Mużakowski zachwyci jeszcze bardziej

Geopark na światowej liście UNESCO, praktycznie od podstaw wybudowany most na Nysie, odrestaurowany zabytkowy most w parku - o ile ubiegły rok w Mużakowie można śmiało określić jako pracowity, to ten będzie wręcz rekordowy pod względem prac i inwestycji na terenie parku

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.01.2012

Arkadenbrücke Leknica lässt die Hüllen fallen

Nur wenige Wochen nach der Freigabe der Englischen Brücke ist am Freitag ein weiteres Brückenbauwerk im Muskauer Park übergeben worden. Die Arkadenbrücke im östlichen Parkteil erstrahlt nun in neuer alter Schönheit.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.12.2011

Takiej wysokiej wody nigdy tu nie widzieliśmy

W Przewozie wezbrane wody Nysy Łużyckiej podtopiły 40 domów. W Łęknicy mieszkańcy cały dzień umacniali przesiąknięte wały. Nocą wielka woda miała dotrzeć do Gubina.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2010