Natalia Mazur

Polacy studiują za granicą, by doświadczyć szoku

Europa to za mało. Studenci UJ wyjeżdżają do Peru, na SGH modny jest Singapur, a z UAM jeździ się na Tajwan. Studencka wymiana finansowana jest z programów Erasmus Mundus, czasami z pieniędzy rządów, których kraje student odwiedza. Pewną kwotę dorzucić może rektor lub dziekan, student musi być jednak przygotowany na wydanie własnych pieniędzy. Wyjazd w ramach Mundusa może go kosztować nawet 40 tys. zł rocznie - tyle trzeba wydać na utrzymanie, dopłacić do czesnego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.12.2012

Collegium Polonicum niewinną ofiarą reformy

Jeśli wejdzie w życie nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, to Collegium Polonicum w Słubicach grozi likwidacja. Dziś w tej unikalnej, transgranicznej uczelni studiuje blisko 2 tys. studentów .

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.05.2010

Manifa: Cudownie być lesbijką w Polsce

"Kobiety są z ziemi, mężczyźni też" - głosił niesiony na czele pochodu transparent. 8 marca przez Poznań przeszła Manifa. Ponad sto osób, głównie kobiet, demonstrowało radość z równouprawnienia płci. Bo - jak twierdziły - po stu dniach rządów PO pozostała im tylko ironia

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.03.2008

Miasto gotowe pomóc Rozbratowi

Komornik pojawił się na Rozbracie w ubiegłym tygodniu. Twórcy poznańskiego skłotu przyznają: - Boimy się

Komornik rozpiłował zamki, obejrzał dokładnie jedną z działek i wyszedł. Od tego dnia na skłocie trwa stan alarmowy. - We wtorek spotykamy się z prawnikiem - mówi Marek Piekarski, ekolog związany z Kolektywem Rozbrat.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.01.2008