Otyń

Są pieniądze na zabytki

Minister kultury i dziedzictwa narodowego rozdzielił pieniądze na ratowanie zabytków. Oparł się na wnioskach, które wpłynęły do wojewódzkich konserwatorów zabytków. Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków ma powody do zadowolenia, bo w tym roku minister dofinansuje remonty zabytków w naszym regionie kwotą ponad 5 milionów 645 tysięcy. To o 1,7 miliona więcej niż rok wcześniej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.03.2013

Wieża musi być odbudowana

Mury wieży w Otyniu były w złym stanie od dziesiątków lat - wynika z raportu eksperta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na razie pewne jest tylko jedno: zabytek ma być odbudowany. Kiedy i za co? Tego nie wiadomo...

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.01.2013

Wieża kościoła się zawaliła. Trzy lata temu był remont

Proboszcz przeczuwał od dawna, że z wieżą kościoła coś jest nie tak. W środę eksperci wspólnie z proboszczem przyglądali się wieży. - Gdy poszliśmy spisać protokół, rozległ się potworny huk. Część wieży runęła. W nocy zawaliła się kolejna ściana i dach - opowiada wójt.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2012

W Otyniu istnieje Cmentarz Dzieci Nienarodzonych

Nienarodzone Dzieci z naszego powiatu znalazły w końcu godne miejsce pochówku. Wszystko zorganizował łańcuszek ludzi dobrej woli. Pierwszy pogrzeb odbył się pod koniec ub. roku. Następny szykowany jest na czerwiec.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011