Anna Gorczyca

Południe pod wodą

Zalane Podkarpacie, Małopolska, Śląsk. W wielu miejscach zagrożone są wały przeciwpowodziowe. Cztery osoby utonęły. Padać w najbliższych dniach nie przestanie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.05.2010

Pojednanie z Ukrainą

Mimo że w historii Polski i Ukrainy było wiele trudnych momentów, to w rodzinie krajów europejskich nasze kraje mają teraz wzorową współpracę - mówił w Przemyślu prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. W jego wystąpieniach padło wiele słów o pojednaniu i współpracy.

Wizyta Juszczenki w Przemyślu rozpoczęła się od złożenia kwiatów na ukraińskim cmentarzu wojskowym w Pikulicach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2009

Polsko-ukraiński cud nad Sanem

Mieszkający w Przemyślu Ukraińcy odzyskają Narodny Dom. Dali na to przyzwolenie przemyscy radni, ale nie obyło się bez awantur.
We wtorek do Przemyśla przyjedzie prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Złoży wieniec na cmentarzu żołnierzy z I wojny światowej, odwiedzi katedrę greckokatolicką i spotka się mniejszością ukraińską w Przemyślu w Narodnym Domu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.09.2009

Południe Polski walczyło z wielką wodą

Najgorzej sytuacja wyglądała na Podkarpaciu. Podtopionych zostało 400 budynków, trzeba było ewakuować ok. 600 osób. Jest jedna ofiara śmiertelna. Utopił się mieszkaniec Brzezin w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2009

Oblężenie we Lwowie

Wczoraj pod konsulatem polskim we Lwowie, gdzie stoją tłumy Ukraińców po nowe polskie wizy, doszło do przepychanek i bijatyk. Od kilku dni nie działa internetowa rejestracja, a Ukraińcy po świętach chcą wracać do pracy w Polsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.01.2008