Bydgoszcz

Zakazany ornat smoleński

Jak się okazuje, ornat sprezentował jezuitom bydgoski Klub "Gazety Polskiej" (tygodnik forsuje tezę, że prezydencki tupolew nie uległ wypadkowi, ale runął na ziemię wskutek zamachu). Szatę najpierw uroczyście przekazano księdzu, a on ją poświęcił. Po czym się w nią ubrał przy ołtarzu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.09.2012

Chudną miasta czyli coraz więcej Polaków mieszka na wsi

Miasta tracą tysiące zamożnych mieszkańców, a z nimi dochody z podatków. Rodziny przenoszą się na przedmieścia. Czy władze miast mogą je zatrzymać? Spis powszechny z 2011 r. przynosi zaskakujące na pierwszy rzut oka dane: więcej Polaków niż w 2002 r. mieszka na wsi. W ciągu ostatnich dziewięciu lat ubyło ok. 600 tys. mieszkańców miast.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2012

Trójkąt przeciw Łukaszence

Sankcje dla firm finansujących białoruski reżim, konflikt na Bliskim Wschodzie i polska prezydencja w UE - to główne tematy wczorajszego spotkania Trójkąta Weimarskiego. Politycy krytykowali reżim Aleksandra Łukaszenki na Białorusi, gdzie sądy skazują właśnie kontrkandydatów dyktatora w grudniowych wyborach prezydenckich. - Pozostajemy po stronie wolności i demokracji - mówi Westerwelle. - Powinniśmy dać wyraźny sygnał, że niekorzystna sytuacja opozycji na Białorusi powinna być potępiona.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.05.2011

"Die Polizei hat Angst vor den Hooligans"

An Feinden herrscht bei Polens berüchtigten Hooligans kein Mangel. Polizisten und Politiker, die ungeliebten Deutschen und die verhassten Juden, die Fans der gegnerischen Mannschaft und vermeintliche Versager in den eigenen Reihen - sie alle werden regelmäßig zur Zielscheibe von Hassgesängen und Prügelattacken.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.05.2011

Puchar Polski. Zamieszki kiboli w Bydgoszczy.

Na oczach delegatów UEFA, którzy przyjechali zobaczyć, czy Polska jest gotowa na Euro 2012, kibole Legii i Lecha starli się z policją oraz ochroną i zdemolowali stadion, na którym rozgrywano we wtorek finał Pucharu Polski. Rozgrywki te od kilku lat odbywają się pod patronatem prezydenta Polski, który zwykle wręcza trofeum zwycięskiej drużynie.
Veröffenlichung/ data publikacji: 04.05.2011