Magdalena Dubrowska

Bitwa o niepodległość

Wiec Kolorowej Niepodległej nie pozwolił narodowcom przejść przez centrum stolicy. Jednak grupy kiboli zaatakowały policję, która oddzielała ich od przeciwników Marszu Niepodległości. Wszczynali bijatyki, rzucali brukiem, niszczyli auta. Marsz Niepodległości organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny miał wyruszyć z pl. Konstytucji o godz. 15.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2011

Nabożeństwo i wielka impreza. Rusza Parada Równości

Coroczny marsz lesbijek, gejów, osób trans, bi i queer wyruszy w sobotę, 11 czerwca, o godz. 13 sprzed Sejmu. Stąd uczestnicy i uczestniczki Al. Ujazdowskimi, ul. Piękną, Kruczą, Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską dojdą do pl. Bankowego. Na platformach grać będą didżeje na czele z Michaëlem Canitrotem, francuską gwiazdą muzyki house. Na tym impreza się nie skończy - na pl. Bankowym stanie Miasteczko Równości, gdzie aż do godz. 19 będzie można skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez kluby, stowarzyszenia itp.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.06.2011

Homo-walentynki po raz pierwszy z dotacją ratusza!

We wtorek rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Równe Prawa do Miłości. Po raz pierwszy miasto przyznało dotację na imprezę mniejszości seksualnych. Festiwal organizuje co roku w okresie walentynkowym Kampania przeciw Homofobii. - Naszym celem jest pokazanie innej strony tego święta - mówiła koordynatorka Równych Praw Maria Szurowska na wtorkowej konferencji prasowej. - Walentynki nie oznaczają, że mężczyzna kupuje kobiecie. Chcemy pokazać, że każda miłość, także nieheteroseksualna, jest wartościowa i warta uwagi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011

Dzieci Schumana

- Spotkania w sali gimnastycznej, uczniowie, ksiądz proboszcz, straż pożarna i kółka rolnicze - wspomina początki Fundacji Schumana Róża Thun. Dziś Fundacja świętuje 20-lecie.
Od ponad 10 lat jej nazwa kojarzy się majowymi Paradami Schumana - organizowanymi przez fundację manifestacjami integracji europejskiej, na które przychodzą tłumy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.01.2011

Starzy Wietnamczycy o młodych: Są jak banany

38 proc. wietnamskich nastolatków w Polsce czuje się zarówno Wietnamczykami, jak i Polakami. Większość twierdzi, że mają w domach większy rygor niż polscy koledzy m.in. dlatego, że ich rodzice naciskają, by mieli jak najlepsze wyniki w szkole.
Przeprowadzono 40 wywiadów pogłębionych i 200 ankiet z młodzieżą wietnamską w wieku 13-18 lat mieszkającą w Warszawie i okolicach, bo właśnie tu osiedliła się większość z blisko 30 tysięcy mieszkających w Polsce Wietnamczyków (szacunki ambasady wietnamskiej).

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.06.2010

Kobiety: czas na kongres

"Czas na wybory! Czas na kobiety! Czas na solidarność!". To hasło tegorocznego II Kongresu Kobiet Polskich.
Odbędzie się on 18 i 19 czerwca w Warszawie. Motywem przewodnim będą jesienne wybory samorządowe. Wiadomo już, że poselska podkomisja ds. parytetów nie zdąży wprowadzić do tego czasu jednozdaniowej poprawki zmieniającej ordynację wyborczą do Sejmu, Parlamentu Europejskiego oraz rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, tak aby na listach wyborczych było nie mniej niż 50 proc. kobiet. A parytety były głównym postulatem zeszłorocznego Kongresu Kobiet.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.05.2010

Narodowcy bronią honoru Polaków

Obóz Wielkiej Polski będzie dziś protestować przed Żydowskim Instytutem Historycznym w Warszawie przeciwko "fałszowaniu historii".
OWP protestuje przeciw tezom dr Aliny Całej, historyczki z ŻIH, badaczki dziejów antysemityzmu, która w majowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedziała m.in., że przedwojenny antysemityzm, którym nasiąkła moralność narodu polskiego, sprzyjał Holocaustowi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.06.2009

Parada Równości chce rozbić heteromatriks

Homofobia w Polsce bardziej wynika z lęku przed obcością niż z autentycznej wrogości, którą okazuje Młodzież Wszechpolska, krzycząc: "Cała Polska z was się śmieje". Wcale się nie śmieje - mówią uczestniczki Parady Równości.
Magdalena Dubrowska: Pamiętacie pierwszą Paradę Równości?

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.06.2009

"Biskup nie jest Bogiem"

To hasło reklamujące Manifę 8 marca nie zawiśnie na warszawskich autobusach. Zarząd Transportu Miejskiego uważa, że "autobus ma dowozić do domu, a nie prowadzić do rozważań"

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.02.2009

Tęczowa parada bez polityki

Z piosenką "Witajcie w naszej bajce" warszawska Parada Równości zawitała w sobotę przed kancelarię premiera. Nikt nie wyszedł do manifestantów

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.06.2008