krzem

Putin: Była tragedia w Katyniu. I była tragedia jeńców rosyjskich w Polsce.

Jak patriotycznie wychować rosyjską młodzież? - W uczciwości i prawdzie - powiedział prezydent Rosji. - Np. w Katyniu tragedia okropna. Ale nikt nie chce pamiętać o tragedii naszych jeńców 1920 roku. Takie było to życie - jedni wykańczali drugich. Kiedy widzisz pełny obraz, inaczej to wszystko wygląda.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.09.2012

"Idziemy tyłem do tego systemu" - oburzeni w Warszawie i na świecie

"Myślę, że to, co dzisiaj się zaczęło, będzie kontynuowane w tym samym lub większym gronie. Bardzo się cieszę, że ludzie przyszli, że poznaliśmy innych. Że są ludzie którzy chcą dyskutować o tym, jak zmieniać świat i Polskę" - mówił PAP jeden z organizatorów Sebastian Matuszewski. W marszu uczestniczyło także troje Hiszpanów, którzy - jak mówili organizatorzy - okupowali plac Puerto del Sol w Madrycie. "Porozumienie 15 października" powstało z inicjatywy uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im.
Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2011

Ks. Boniecki przekonuje bpa Meringa do Ewangelii

- Jeśli mówimy, że chcemy rozmawiać z niewierzącymi, jeśli uczymy o miłości nieprzyjaciół, to chyba w konsekwencji musimy z szacunkiem traktować prawdziwych niewierzących i prawdziwych nieprzyjaciół - dopuszczając ich do głosu - pisze b. redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" w specjalnym oświadczeniu w odpowiedzi na zarzut popierania satanistów. Chodzi oczywiście o polemikę w sprawie występów lidera grupy Behemot, Nergala - Darskiego, w TVP.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2011