Gąski

Nie chcą budowy elektrowni

Rewal dołączył do gmin, które protestują przeciwko budowie elektrowni atomowej w zachodniopomorskich Gąskach. W piątek 10 samorządów, m.in. Mielno, Ustronie Morskie i Kołobrzeg, podpisało porozumienie tzw. koalicji antyatomowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.08.2013

Koszalin przyłącza się do antyatomowej koalicji

Powiększa się koalicja przeciwników budowy elektrowni atomowej w Gąskach w gminie Mielno. Na ostatniej tegorocznej sesji sprzeciw wobec planów PGE wyrazili radni Koszalina.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.12.2011

Powiat Sławno chce elektrowni, której boją się Gąski

Samorządowcy z gminy Sławno apelują do PGE: - Zbudujcie u nas elektrownię atomową. To szansa dla regionu!

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.12.2011

Wojewodo, zaproś mieszkańców Gąsek do Czarnobyla

Domagamy się od Wojewody, aby nie manipulował stanowiskiem radnych gminnych z Gąsek - zapraszając ich na wycieczkę do Francji celem obejrzenia elektrowni atomowej. Jeśli celem takiego wyjazdu jest wypracowanie rzetelnego stanowiska w tej kwestii, to zaproszenie od Wojewody powinno obejmować również wizytę w Czarnobylu oraz w Fukushimie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.12.2011

Atomówka nie powstanie w Gąskach? Zostaje Pomorze...

Wiceminister środowiska, poseł PO Stanisław Gawłowski i posłowie PiS Czesław Hoc i Stefan Strzałkowski uważają, że nie ma szans na budowę elektrowni jądrowej w Gąskach k. Mielna (Zachodniopomorskie) wobec negatywnego nastawienia do inwestycji lokalnej społeczności.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.12.2011

Nagana za elektrownię atomową? Ty też typuj

Na naganę zasłużyła Polska Grupa Energetyczna za sposób, w jaki poinformowała o planie wybudowania elektrowni atomowej w Gąskach - uważa Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.12.2011

Atomowa panika na Pomorzu Środkowym

Nie tylko mieszkańcy Gąsek buntują się przeciw budowie elektrowni na ich terenie. Protestują także sąsiednie gminy. Mają wsparcie polityków PiS i PO.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.12.2011

Polen plant erstes Atomkraftwerk an der Ostsee

Polen will sein erstes Atomkraftwerk an der Ostsee bauen. Wie der polnische Energiekonzern PGE mitteilte, sind drei Küstenorte in der engere Auswahl. Dabei handelt es sich um Zarnowiec, Choczewo und Gaski, wie Konzernchef Tomasz Zadroga sagte.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.11.2011

Atom będzie na Pomorzu. 3 propozycje lokalizacji

Żarnowiec, Gąski koło Mielna oraz Choczewo koło Lubiatowa - w jednej z tych miejscowości powstanie pierwsza polska elektrownia jądrowa. To spora niespodzianka. Od początku faworytem był Żarnowiec, gdzie w latach 80. miała powstać pierwsza polska siłownia jądrowa. Ale we wcześniejszych analizach resortu gospodarki dalsze w kolejce były wielkopolski Klempicz i zachodniopomorski Kopań. Wczoraj okazało się, że ich miejsce zajęły Gąski i Choczewo.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.11.2011

Elektrownia atomowa w Gąskach? "Nie daj Boże"

Przez kilkanaście miesięcy faworytem z naszego regionu był Kopań koło Darłowa. Tymczasem w piątek gruchnęła wiadomość: elektrownia atomowa może powstać w Gąskach niedaleko Mielna. - Będziemy przeciw - już zapowiada sołtys niewielkiej, turystycznej miejscowości nad Bałtykiem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.11.2011