toch

Nie będzie już cięć pieniędzy na politykę spójności i rolną

Mamy obietnicę, że nie będzie dalszych cięć w spójności i rolnictwie. Jest deklaracja ustna i propozycje pisemne. Jeśli przy kolejnej turze negocjacji ktoś będzie chciał się z tego wycofać, powiemy: słowo się rzekło, kobyłka u płotu. Mam nadzieję, że Unia to wciąż jest klub dżentelmenów i jeżeli coś jest deklarowane, to się dopełnia słowa - tak przerwane w piątek negocjacje przywódców unijnych w sprawie budżetu UE na lata 2014-20 komentuje minister ds. europejskich Piotr Serafin. Dodaje, że jeśli będą cięcia, to m.in. w dziedzinie badań i innowacji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.11.2012

Kopacz: Młodzież Wszechpolską można zdelegalizować

Według marszałek Sejmu Ewy Kopacz (PO) art. 13 konstytucji, zakazujący istnienia partii i organizacji odwołujących się do działania nazizmu i faszyzmu, dopuszczających nienawiść rasową i narodowościową oraz stosowanie przemocy, mógłby być podstawą do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej.
O delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej - po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości - zamierza wystąpić SLD. Zdaniem Sojuszu organizacje te mają charakter faszystowski i łamią konstytucję.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.11.2012

73,9 mld euro dla Polski z budżetu UE? Tusk i Merkel: Wykluczyć czarny scenariusz

Świadomi różnic szukać będziemy kompromisu - zapewnił Donald Tusk po jednej z najtrudniejszych rozmów w swojej karierze. W środę miał przekonać w Berlinie Angelę Merkel, by nie obcinała budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-20. Stawką są wielkie inwestycje w Polsce i być może polityczna przyszłość premiera.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.11.2012

Co prokurator generalny powiedział naczelnemu "Rzeczpospolitej" przed "Trotylem na wraku tupolewa"?

Próbki pobrane przez polskich biegłych w Smoleńsku są opieczętowane, oplombowane, zabezpieczone. Rosjanie nie mają do nich dostępu. Próbki będą badać wyłącznie polscy eksperci - zapewnia rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk i relacjonuje spotkanie Andrzeja Seremeta z naczelnym "Rzeczpospolitej", do którego doszło dzień przed publikacją nieprawdziwych informacji o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych we wraku tupolewa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.11.2012

Były prezydent Ryszard Kaczorowski nie spocznie na Wawelu. Pogrzeb w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej

Rodzina ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego - zdecydowała, że ponowny pogrzeb odbędzie się w sobotę w Warszawie. Trumna z ciałem ostatniego prezydenta II RP spocznie w krypcie w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a przez cały piątek będzie wystawiona na Uniwersytecie Wrocławskim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.10.2012

Amerykanie pokazują swoje dokumenty na temat Katynia [OPINIE].

Od dziś na stronach internetowych amerykańskich Archiwów Narodowych można przeczytać znajdujące się tam dokumenty na temat zbrodni katyńskiej. Polski MSZ ma nadzieję, że skłoni to do ujawnienia dokumentów Katynia przez inne państwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.09.2012

W kościołach list o pojednaniu narodów Polski i Rosji. Kto nie przeczytał?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, proboszcz kościoła Trójcy Świętej w Gliwicach - wbrew poleceniu biskupów - nie odczytał w niedzielę "Wspólnego przesłania do narodów Polski i Rosji". Uważa, że Polacy nie są skłóceni z Rosjanami, patriarcha Cyryl I jest niewiarygodny, bo był (a może nadal jest) agentem KGB, a wierni mogą znaleźć list w internecie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2012

Zmarł August Kowalczyk - znany aktor, b. więzień Auschwitz.

Były więzień niemieckiego obozu Auschwitz, z którego uciekł w 1942 roku, zmarł w niedzielę po południu w oświęcimskim hospicjum, którego był pomysłodawcą. Miał 90 lat. Znany był m.in. z seriali "Janosik", "Chłopi" i "Stawka większa niż życie", gdzie grał... gestapowca

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.07.2012

BBC przed EURO: z Polski możecie wrócić w trumnie. BBC po EURO: ludzie serdeczni.

"Na początku turnieju żywe były obawy przed chuliganami i rasizmem, po zakończeniu EURO Polska i Ukraina mają pełne prawo do dumy z wydarzenia, za które obu krajom należy się wielkie uznanie" - napisał na swoim blogu Phil McNulty, główny specjalista ds. piłki nożnej w BBC.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.07.2012