Tomasz Chojnowski

"Rz" zwalnia po tekście o trotylu. Hajdarowicz przeprasza na pierwszej stronie: Ten tekst nie powinien się ukazać

Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Tomasz Wróblewski, autor tekstu "Trotyl na wraku tupolewa" Cezary Gmyz oraz redaktorzy odpowiedzialni za dział krajowy dziennika Bartosz Marczuk i Mariusz Staniszewski - stracili pracę. To efekt publikacji sprzed tygodnia, w której "Rz" napisała, że polscy prokuratorzy i biegli pracujący w Rosji znaleźli ślady materiałów wybuchowych na wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.11.2012

Piekło cudzoziemców w Polsce może trwać dłużej

Polska jest chyba jedynym krajem Unii Europejskiej, gdzie cudzoziemcy, w tym dzieci, miesiącami przebywają w zamkniętych ośrodkach, są wywoływani na gwizdek z pokojów. Ich koszmar może trwać jeszcze dłużej, bo zmiany w projekcie ustawy o cudzoziemcach dopuszczają wydłużenie okresu zatrzymania - mówi Karolina Rusiłowicz z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.10.2012

Gruzińska dziennikarka ma rację - ośrodki dla uchodźców to więzienia

Utrudniony kontakt ze światem zewnętrznym, limitowane spacery, więzienny rozkład dnia. Na to nakładają się nieporozumienia językowe i kulturowe - wymienia Aleksandra Chrzanowska ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, które działa na rzecz osób dyskryminowanych i zagrożonych marginalizacją, przede wszystkim cudzoziemców.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.10.2012

Robert Biedroń: W Sejmie są inni geje. Namawiam, by wyszli z szafy.

- Wiele osób o orientacji homoseksualnej, w tym parlamentarzyści, ukrywa się, bo się boi o swoje kariery - mówi Robert Biedroń. Poseł Ruchu Palikota nie jest zdziwiony, że geje i lesbijki się nie ujawniają. - Kiedy słyszy się taką profesor Pawłowicz, takiego posła Piętę, taką Paradowską, to ciężko jest się z tą masą homofobii zmierzyć..

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2012