Sławomir Orlik

Nie chcą budowy elektrowni

Rewal dołączył do gmin, które protestują przeciwko budowie elektrowni atomowej w zachodniopomorskich Gąskach. W piątek 10 samorządów, m.in. Mielno, Ustronie Morskie i Kołobrzeg, podpisało porozumienie tzw. koalicji antyatomowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.08.2013

Krok do pogłębienia toru wodnego

Urząd Morski w Szczecinie wybrał już firmę, która zajmie się umocnieniem brzegów ośmiokilometrowego odcinka toru wodnego w rejonie Świnoujścia.
- Otwieramy w ten sposób drogę dalszego pogłębienia toru Świnoujście - Szczecin do 12,5 metra najpierw do Polic, a potem do Szczecina - zapowiada dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Andrzej Borowiec. - Koszty ekonomiczne będą wtedy dla portu wymierne, bo będą mogły przypływać większe statki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.10.2012

Ma być prawie jak w Orient Expressie

Rusza remont wąskotorówki w gminie Rewal. Jeden z wagonów będzie miał XIX-wieczny styl, jak w Orient Expressie.
Remont, który przeprowadzą fachowcy z Wielkopolski będzie kosztować prawie 6 milionów złotych - mówi wójt gminy Rewal Robert Skraburski. - Do tej pory jadąc kolejką wąskotorową była frajda i zabawa, ale widziało się też obdrapane dworce i rozpadające się wagony, coś trzeszczało i pękało.

W wagonach pojawią się toalety i ogrzewanie, a także monitory wyświetlające informacje o kolejce i całej gminie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2012

Jak się gra w filmie? Plan od kuchni

Część scen do najnowszego filmu Jacka Bromskiego "Wyprawa na księżyc" właśnie powstaje w Świnoujściu. Pierwsze klapsy padły we wtorek. W produkcję zaangażowano ponad 100 statystów, głównie mieszkańców miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2012