Kampania Przeciw Homofobii

Jak się czują w Polsce homoseksualiści? Dyskryminowani

Kampania przeciw Homofobii i stowarzyszenie Lambda przepytały ponad 11 tys. osób homo- i biseksualnych. Głównie przez internet; stąd ludzi powyżej 50. roku życia było tylko 2 proc. Badania na tak dużej grupie osób nieheteroseksualnych dotąd nie było.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.12.2012

Co się w Polsce robi z ''pedałami''?

Co druga osoba homo lub biseksualna doświadczyła przemocy psychicznej z powodu orientacji. Co siódma - fizycznej, co dziesiąta - seksualnej. W zeszłym tygodniu samobójstwo popełnił uczeń gimnazjum szykanowany za to, że wyznał miłość koledze z klasy. Jedna z respondentek zgłosiła, że jest regularnie gwałcona przez ojca i brata, bo chcą ją "wyleczyć" z homoseksualizmu - drastyczny raport Kampanii Przeciw Homofobii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.12.2011

Test Biedronia, czyli posłowie ociekający seksem

- Pan Biedroń bez przerwy mówi o seksie - powtarzała w kółko w środę w programie "Kropka nad i" posłanka PO Julia Pitera. Z seksem skojarzyło się też automatycznie parlamentarzystom wszystkich opcji powiedzenie "chwyty poniżej pasa" - wyłącznie dlatego, że użył go Robert Biedroń. Chichotali więc w swoim heteroseksualnym gronie (bo heteroseksualizm jakoś z seksem im się nie kojarzy). Redukowanie osób homoseksualnych do seksu jest podstawą homofobicznej mentalności. I ma uzasadniać wyrażaną wprost, lub jedynie sugerowaną tezę, że to gorszy rodzaj człowieka.
Veröffenlichung/ data publikacji: 11.11.2011

Jedyny gej w wiosce - Tęcza nad Leśniewem

Mieszkańcy wsi na Kaszubach wybrali 26-letniego Marcina Nikranta na sołtysa. Nie przeszkadza im, że jest jawnym gejem. Cztery lata temu wystartował w wyborach na sołtysa, ale przegrał. Nie dlatego, że jest gejem. Wtedy jeszcze to ukrywał. Miał 22 lata. Mieszkańcy uznali, że jest za młody, za mało doświadczony.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.08.2011

Kto idzie z Napieralskim, a kto mu już dziękuje

Zieloni 2004 i Partia Kobiet pójdą do wyborów parlamentarnych na listach SLD. O wycofanie się z list Sojuszu apelował do nich Robert Biedroń, działacz Kampanii przeciw Homofobii. W środę sam zrezygnował ze startu z list SLD, bo czuje się oszukany. Szef partii Grzegorz Napieralski obiecywał Biedroniowi pierwsze miejsce na jednej z list, a dał mu czwartą pozycję w Warszawie, którą SLD zaoferował także Krystianowi Legierskiemu i Agnieszce Grzybek z Zielonych 2004.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.08.2011

Słowa zabijają

Mowa nienawiści jest tak wszechobecna, iż staje się przezroczysta. Przyzwyczailiśmy się do agresywnej retoryki polityków, traktujemy jak tabu przemoc wobec osób starszych i niepełnosprawnych, akceptujemy rapera nawołującego do wymordowania gejów. Doświadczenia innych krajów pokazują, że sama kultura osobista tego nie zmieni. Niezbędne są zmiany prawne.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.07.2011

Geje i lesbijki kontra obrońcy "tradycyjnej rodziny"

Ponad 30 radiowozów i kilkudziesięciu policjantów prewencji towarzyszyło pierwszemu łódzkiemu Marszowi Równości, na którym homoseksualiści domagali się związków partnerskich. Szybko okazało się, że środki bezpieczeństwa nie były przesadzone. Marsz Równości zgromadził o połowę mniej uczestników niż kontrmanifestacja. Wśród gejów i lesbijek wyczuwał się niepokój. Gdy tylko pochód ruszył w kierunku pl. Wolności w stronę maszerujących poleciały jajka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.05.2011

Homo-walentynki po raz pierwszy z dotacją ratusza!

We wtorek rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Równe Prawa do Miłości. Po raz pierwszy miasto przyznało dotację na imprezę mniejszości seksualnych. Festiwal organizuje co roku w okresie walentynkowym Kampania przeciw Homofobii. - Naszym celem jest pokazanie innej strony tego święta - mówiła koordynatorka Równych Praw Maria Szurowska na wtorkowej konferencji prasowej. - Walentynki nie oznaczają, że mężczyzna kupuje kobiecie. Chcemy pokazać, że każda miłość, także nieheteroseksualna, jest wartościowa i warta uwagi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011

Wyjątkowa wystawa: Homoseksualne ofiary nazistów

Kilkadziesiąt wyjątkowych plansz - w większości archiwalnych - z licznymi fotografiami i tekstem oglądać można od dzisiaj na wystawie "Berlin - Yogyakarta". Ekspozycja poświęcona jest prawom osób homoseksualnych we współczesnym świecie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.01.2011

Polscy geje w europarlamencie

Komisja ds. petycji rozpatrywała wczoraj skargę Kampanii przeciw Homofobii (KPH) na urzędy stanu cywilnego, które odmawiają gejom i lesbijkom wydawania zaświadczeń, że są w stanie wolnym. Bez nich polscy obywatele nie mogą zawierać ślubów czy też związków rejestrowanych w innych krajach UE.

- Dotarło do nas kilkanaście skarg. Urzędnicy tłumaczą im, że nie dadzą zaświadczenia, bo ślub gejowski jest nielegalny w Polsce - mówi Krzysztof Śmiszek, który reprezentował wczoraj KPH w Brukseli.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.06.2010