Rozśpiewany amfiteatr. Za nami festiwal Romane Dyvesa

Romafest - to właśnie ten rumuński zespół złożony z kilkunastu młodych muzyków okazał się największą atrakcją zakończonych w niedzielę późno w nocy 23. Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Wspaniale prezentował się rozśpiewany i roztańczony odnowiony gorzowski amfiteatr.
Gwiazdami tego wieczoru okazali się znakomici rumuńscy Cyganie z zespołu Romafest, którzy żywiołowym tańcem przyprawiali widzów o zawrót głowy. Bisom nie było końca, publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Każdy ich występ nagradzany był gromkimi brawami. Zaskoczeni tak serdecznym przyjęciem i wielkim zainteresowaniem członkowie zespołu postanowili przedłużyć swój pobyt i za darmo wystąpili w niedzielnym koncercie.
Kalyi Jag i Romafest rozgrzali jeszcze liczniej przybyłą widownię. Wisienką na torcie był występ największej gwiazdy muzyki cygańskiej w Rumunii i na Bałkanach - Mahala Rai Banda. Ich muzyka to wybuchowa mieszkanka tradycyjnej, bałkańskiej muzyki, reggae, orientalnego popu i cygańskiego żywiołu. Przebój "Mahalageasca" z filmu Saszy Barona "Borat" porwał gorzowską publiczność.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,10086459,Rozspiewany_...
Veröffentlichung/ data publikacji: 09.08.2011