Szczecin przyjaźniejszy niepełnosprawnym? Na papierze już tak

Porozumienie na rzecz znoszenia barier napotykanych przez osoby niepełnosprawne podpisali w poniedziałek w Urzędzie Miasta prezydent Szczecina oraz m.in. przedstawiciele architektów i osób niepełnosprawnych
- Parę dni temu prezydent Bronisław Komorowski podpisał konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. To dobry moment, aby w gronie osób odpowiedzialnych za przestrzeń publiczną i za jakość życia w naszym mieście podpisać takie porozumienie - mówił prezydent Piotr Krzystek. - Poprzez nasze działania chcemy doprowadzić do tego, aby osoby niepełnosprawne czuły się pełnoprawnymi uczestnikami przestrzeni publicznej i w jak najłatwiejszy sposób mogły korzystać z tego, co niesie ze sobą miasto.

Kto się podpisał

Dokument o nazwie "Szczecin przyjazny niepełnosprawnym" oprócz prezydenta miasta podpisali prezes Północnej Izby Gospodarczej Dariusz Więcaszek, przewodniczący Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP Jan Łukaszewski, przewodniczący Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Zygmunt Meyer, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT Maria Kaszyńska oraz przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Andrzej Grzeszczyk.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12546224,Szczecin...
Veröffentlichung/ data publikacji: 24.09.2012