Aktywny Kalendarz Adwentowy zawita do Archiwum Ludzkich Losów w Słubicach

My Life 05.12.2014. Fot. Adam Czerneńko

W sobotę 12 grudnia o godz. 15 w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego stowarzyszenie „My Life – erzählte Zeitgeschichte” zaprasza na dwujęzyczne spotkanie autorskie z opowieścią bożonarodzeniową w budynku biblioteki Collegium Polonicum w Słubicach.

Przy kawie, owocach i wypiekach posłuchamy świątecznych opowieści polskich i niemieckich świadków historii z regionu pogranicza. Wspomnienia te pochodzą z różnych okresów, ale łączy je wyjątkowo osobisty charakter.

Własnymi wspomnieniami Świąt czy okresu adwentu podzielić się będą mogli również przybyli goście. Przy okazji będzie mowa o warunkach korzystania z zasobów Archiwum Ludzkich Losów (ponad tysiąc biografii), które reguluje przyjęty w czerwcu tego roku dwujęzyczny regulamin oraz o planach przenosin zasobów archiwalnych w nowe, ale nieodległe miejsce...

My Life ma bogate doświadczenie udziałów w Kalendarzu, tegoroczny udział Stowarzyszenia będzie już trzecim z kolei. Sobotnie spotkanie potrwa około 90 minut.

Do zobaczenia w sobotlę 12 grudnia o godz. 15 w Archiwum Ludzkich Losów, tj. na parterze budynku biblioteki Collegium Polonicum przy ul. Kościuszki 1. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 10.12.2015