Sukces na granicy

WALKA o otwarcie ruchu autobusowego przy dawnym przejściu granicznym Świnoujście – Ahlbeck, przyniosła efekt. – W końcu podjęto rozsądną decyzję! – nie kryje zadowolenia Michał Faligowski z biura podróży Hotele i Turystyka, który zabiegał o zniesienie zakazu.
 Chodzi o 50-metrowy odcinek ulicy Swinemünder Chaussee, którędy nie mogą przejeżdżać pojazdy powyżej 3,5 t, w tym autobusy. Mogą one jeździć jedynie w ciągu drogi krajowej 93 (po niemieckiej stronie droga federalna 110 – przyp. red.). 
Otwarcie ruchu dla autobusów przy granicy z Ahlbeckiem usprawni ruch turystyczny.
– Pisma kierowaliśmy nawet do instytucji rządowych – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. – Teraz trzeba zgrać termin, żeby zmiana oznakowania odbyła się tego samego dnia po stronie polskiej i niemieckiej. 
Wszystko ma odbyć się zgodnie z zaleceniami Polsko Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Mostów Granicznych. Najpóźniej od 1 sierpnia będzie można przekraczać granicę, w tym miejscu, nie tylko samochodami osobowymi, ale również autobusami. Ograniczeniu podlegać będzie tylko ruch towarowy pojazdami powyżej 3,5 t.

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 01.07.2010