Steffen Münch (1962-2010) Współtwórca Radia Pomerania

Steffen Münch (1962-2010)
Współtwórca Radia Pomerania

W Szczecinie był dobrze znany. Współtworzył polsko-niemieckie Radio Pomerania. W miniony piątek miał prowadzić spotkanie na Uniwersytecie Greifswaldzkim zorganizowane z okazji dziesięciolecia współpracy Meklemburgii-Pomorza Przedniego z Pomorzem Zachodnim.
Steffen Münch, dziennikarz i redaktor rozgłośni NDR Neubrandenburg, zmarł nagle w ubiegłym tygodniu. Miał 48 lat. Jego nieoczekiwana śmierć wywołała szok wśród współpracowników i znajomych, także w Szczecinie, zwłaszcza wśród jego przyjaciół, dziennikarzy radiowych. Znany był także w całym województwie zachodniopomorskim, które zjeździł, często na ulubionym motorze, przygotowując swoje programy.
Od 2006 roku prowadził Radio Pomerania, polsko-niemiecką audycję realizowaną przez Norddeutsche Rundfunk i Polskie Radio Szczecin. W sprawy polsko-niemieckie był szczególnie mocno zaangażowany. To była Jego prawdziwa pasja. Mówił o tym wielokrotnie. Prowadził m.in. polsko-niemieckie majowe festyny rodzinne w ogrodzie zoologicznym w Ueckermünde.
Studia dziennikarskie kończył w Lipsku, zaczynał pracę we Frankfurcie nad Odrą, na początku lat dziewięćdziesiątych tworzył studio NDR Vorpommern w Greifswaldzie, najdłużej pracował w Neubrandenburgu. Cieszył się opinią świetnego profesjonalisty.
Mieszkał w Burg Stargard. Jutro zostanie pochowany na tamtejszym cmentarzu.

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 24.08.2010