Jolanta Kowalewska

US sprzedaje pałac Bismarcków w Kulicach. Parlamentarzyści PO protestują

US sprzedaje pałac Bismarcków w Kulicach. Parlamentarzyści PO protestują

- Nie można doprowadzić do sytuacji, by obiekt, który służył międzynarodowej współpracy, zamienił się w dom weselny - mówi senator Norbert Obrycki
Pod listem otwartym do rektora Uniwersytetu Szczecińskiego podpisali się wszyscy parlamentarzyści PO, także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Veröffenlichung/ data publikacji:

Parlamentarier der Bürgerplattform (PO) protestieren

Stettiner Universität verkauft das Schloss der Bismarcks in Kulice/Külz. Parlamentarier der Bürgerplattform (PO) protestieren

„Man kann es nicht dazu kommen lassen, dass ein Objekt, das der internationalen Zusammenarbeit diente, sich in ein Haus für Hochzeitsfeiern verwandelt“, sagt Senator Norbert Obrycki.

Alle Parlamentarier der PO, auch Gesundheitsminister Bartosz Arłukowicz, unterzeichneten einen offenen Brief an den Rektor der Stettiner Universität.

Veröffenlichung/ data publikacji:

Solidarna Polska o in vitro: Nie pozwolimy na drugą Częstochowę

"Otworzymy następną puszkę Pandory" - twierdzą politycy Solidarnej Polski w Szczecinie. W piątek w lokalnej prasie zamieścili ogłoszenie, w którym krytykują radnych PO i SLD za to, że chcą dofinansowywać zabiegi in vitro z budżetu Szczecina. "Dość zabawy w Pana Boga za pieniądze podatników" - brzmi tytuł ogłoszenia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2012

Uchwała zła, ale wiceprezydent Kądziołka ocalał. Nie ma dymisji

Czynsze w mieszkaniach komunalnych mogą wzrosnąć maksymalnie o 55 proc. - taki zapis pojawił się w poniedziałek w uchwale dotyczącej polityki mieszkaniowej miasta. Taką gwarancję bezpieczeństwa szczecinianie dostali do końca 2014 roku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.10.2012

Czynsze w lokalach komunalnych mocno w górę. ''Drastyczne podwyżki" czy ''Nic strasznego''?

Rosną nawet o ponad 90 proc., nie o 55 proc., jak zapowiadał wiceprezydent Mariusz Kądziołka i jego urzędnicy. - Przecież są bonifikaty dla najbiedniejszych - kwituje protesty Kądziołka.
Nowe stawki czynszów ZBiLK właśnie zaczął rozsyłać lokatorom. Zaczną obowiązywać 1 lutego przyszłego roku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2012

OPINIA. To prezydent Krzystek gasi obywatelskie inicjatywy

Uchwała o bezprzetargowym wydzierżawieniu terenu na Warszewie pod budowę kościoła została wprowadzona na sesję z pogwałceniem demokratycznych zasad. Obnażyła słabość szczecińskiego samorządu i coraz gorszą jakość jego pracy za rządów Piotra Krzystka, PiS i SLD
Wniosek o preferencyjne wydzierżawienie gruntu parafii św. Antoniego z Padwy został wprowadzony na obrady jako projekt obywatelski (wniosek grupy mieszkańców), a nie parafii, choć podpisy zbierali księża na kolędzie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.07.2012

Nie będzie nowej fabryki i tysiąca miejsc pracy na Skolwinie?

Z informacji "Gazety" wynika, że związana z belgijskim kapitałem firma Teleskop poprosiła miasto, by wstrzymało się z przygotowywaniem gruntu pod ich fabrykę na Skolwinie. - Ten grunt cały czas będziemy przygotowywali. Jeżeli nie Teleskop, to zapewne pojawi się inny inwestor - mówi wiceprezydent Dariusz Wąs. Teleskop ze Szczecina jednak nie rezygnuje.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.07.2012

Budżet Szczecina 2012: większe dochody, mniejsze długi

Szczecin ma już gotowy projekt budżetu miasta na 2012 rok. Prezydent Piotr Krzystek kontynuuje ucieczkę przed ministrem Jackiem Rostowskim, który chce mocno ograniczyć zadłużenie samorządów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.06.2011

Co trzeci pracownik stoczni Gryfia do zwolnienia

Jest dokładny plan zwolnień w Stoczni Remontowej Gryfia. Pracę ma stracić nawet 275 osób - jedna trzecia załogi. To związkowcom się nie podoba.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.02.2011

Prezydent Świnoujścia został PO-minięty

Dlaczego prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz nie został zaproszony na spotkanie z premierem Tuskiem, który wizytował budowę gazoportu. Stanisław Gawłowski, szef zachodniopomorskiej PO, odpowiada: - On nie jest właścicielem Świnoujścia, nie jest panem na włościach

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2010