redakcja

DEBATA: Jak obchodzić pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej?

Wojskowe Okęcie, Cmentarz Powązkowski, Teatr Wielki – tam odbędą się najważniejsze uroczystości związane z pierwszą rocznicą lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem.
DEBATA: Jak powinny wyglądać obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej? Czy państwo powinno je organizować, czy w ogóle powinny być oficjalne i państwowe, czy też każde środowisko powinno organizować je na własną rękę – czekamy na Państwa opinie w debacie na forum.
Wstępem do obchodów będzie prywatna pielgrzymka rodzin ofiar katastrofy, które wraz z prezydentową Anną Komorowską polecą 9 kwietnia do Smoleńska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.03.2011

Europride 2010 w Warszawie [ZDJĘCIA]

Z placu Bankowego w Warszawie ruszyła parada równości, która w tym roku połączona została z Europride.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.07.2010

Światowe media o wyborach w Polsce

Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego dostrzegły najważniejsze światowe media. Przewidują scenariusze na najbliższe miesiące, podkreślając, że wynik był bardzo wyrównany, a Polska sprawia wrażenie kraju pękniętego na dwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.07.2010

Wybory prezydenckie 2010 w kraju. Sprawdź frekwencję i najnowsze doniesienia

Państwowa Komisja Wyborcza od rana informuje, jaka jest frekwencja w dzisiejszych wyborach prezydenckich. Zobacz, jak przebiega głosowanie w całym kraju. Głosowali już Tusk, Kaczyński i Komorowski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.07.2010

Rosjanie chcą upamiętnić miejsce katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku

Minister kultury Rosji Aleksandr Awdiejew, który w niedzielę gościł w Smoleńsku, rozmawiał tam z gubernatorem obwodu smoleńskiego Siergiejem Antufjewem o upamiętnieniu miejsca katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.06.2010

Doktor Śmierć wraca. Hagens znów sprzedaje części ludzkiego ciała

Po roku przerwy Gunter von Hagens ponownie otworzył dla zwiedzających Plastynarium. Teraz stworzył tu Centrum Kompetencji Anatomicznej i reklamuje je jako placówkę edukacyjną.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.06.2010

Gorzów walczy z żywiołem, na południu kraju znów podniósł się poziom rzek

Sytuacja powodziowa w regionie jak i w kraju wciąż nie jest spokojna. Warta podeszła w Gorzowie pod wiadukt kolejowy. Fala kulminacyjna spodziewana jest w tym mieście nocy z 4 na 5 czerwca. Na południu kraju poziom rzek ponownie się podnosi. Odra w regionie na razie spokojna, ale synoptycy zapowiadają kolejne deszcze…

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.06.2010

Powódź w regionie. Dramatyczna sytuacja w Kostrzynie.

Osiedle Szumiłowo, położone tuż przy korycie Odry, zagrożone jest zalaniem. Woda już podchodzi pod zabudowania i niebawem przeleje się przez drogę, co zagraża zalaniu kolejnych posesji, a nawet całej dzielnicy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.05.2010

DEBATA: Co powódź powiedziała nam o Polsce i Polakach?

Co pokazała powódź? Jaki obraz nas samych odbija się w wielkiej wodzie? Rozpoczynamy cykl publicystyczny: czego w tych trudnych dniach nauczyliśmy się o rodakach i o naszym kraju. Dziś odsłona pierwsza, jutro kolejna. Zapraszamy Państwa do dyskusji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.05.2010