TOK FM

Niemieckie media o słowach Wałęsy: Proletariackie grubiaństwo, które przyjęło postać absurdu

"Ściany zatrzęsły się też w ostatnich dniach, kiedy Lech Wałęsa z charakterystycznym proletariackim grubiaństwem, które wraz z wiekiem przyjęło postać artystycznego absurdu, odważył się wypowiedzieć na chyba najbardziej ostatnio drażliwy temat moralności seksualnej"- pisze korespondent FAZ.
Korespondent FAZ przypomina jednocześnie, że właśnie temat moralności seksualnej o mało co nie doprowadził ostatnio do kryzysu rządowego, kiedy przeciwko próbom Tuska, by przeforsować legalizację związków homoseksualnych, wystąpiło konserwatywne skrzydło PO z Jarosławem Gowinem na czele.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.03.2013

Zatonął statek, na którym pracowali Polacy

11 osób uważa się za zaginione po kolizji u wybrzeży Holandii dwóch statków: cypryjskiego kontenerowca Corvus J z samochodowcem pod banderą Bahamów Baltic Ace, który zatonął. W nocy trwała akcja ratunkowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.12.2012

Piotr Duda nowym szefem "Solidarności"

Piotr Duda - przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" - pokonał w wyborach na szefa Komisji Krajowej "S" dotychczasowego lidera związku Janusza Śniadka - podało Radio TOK FM. Duda został wybrany podczas 25. Krajowego Zjazdu Delegatów "S". Zapraszam Janusza do współpracy i tych wszystkich, którzy na mnie nie głosowali. Będę się wsłuchiwał w głos jednych i drugich skończyły się wybory, teraz będzie wspólna praca - mówił po wyborze Duda.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.10.2010

Nie ma krzyża przed Pałacem Prezydenckim. "To nie tak jak powinno być"

Rano usunięto krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego. Krzyż trafił już do kaplicy w siedzibie prezydenta. - Szokuje nas, że nikt nie rozmawiał ze społeczeństwem; to co się dzieje jest nie tak, jak powinno być - mówi Dariusz Wernicki ze Społecznej Inicjatywy Obrońców Krzyża.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.09.2010

Nysa: Ludzie czuwają w nocy na wałach

Trwają przygotowania do ewakuacji wielu miejscowości na Dolnym Śląsku. W Małopolsce ewakuowano kilkaset osób. Synoptycy zapowiadają w najbliższym czasie kolejne duże opady. W Nysie mieszkańcy w obawie przed wodą czuwają na wałach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2009

Anarchiści organizują antyszczyt w Krakowie

W cieniu nieformalnego szczytu NATO w Krakowie demonstracje przeciwników paktu. 19. lutego dwa protesty planuje Federacja Anarchistyczna przy wsparciu członków Inicjatywy Stop Wojnie i Wolnych Związków Zawodowych "Solidarność 80".

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.02.2009