db

Pomóżmy Ukraińcom na drodze do wolności

- Pomoc będzie przeznaczona dla konkretnych rodzin, osób poszkodowanych, które tej pomocy potrzebują - mówi Walery Aleszczenko. I apeluje o wsparcie dla Ukrainy. Gorzowianie mogą pomóc, przynosząc potrzebne rzeczy lub wpłacając pieniądze na specjalne konta.
- Chcemy pomóc ludziom na Ukrainie, którzy walczyli z dyktaturą. Dziś mają problemy materialne, brakuje często bardzo podstawowych rzeczy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.02.2014

Na spółkę jeszcze poczekamy. Papiery gotowe, ale nie wiadomo, ile szpital jest wart

Umowa spółki i regulaminy już są gotowe, ale na przekształcenie gorzowskiego szpitala trzeba jeszcze poczekać. Trwa liczenie, ile szpital jest wart i jaki majątek trzeba przekazać przyszłej spółce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.04.2013

Marcin Jabłoński nowym wiceministrem spraw wewnętrznych. Ma się zająć policją

Premier Donald Tusk powołał Marcina Jabłońskiego, dotychczasowego wojewodę lubuskiego, na stanowisko podsekretarza stanu w MSW. Nowy wiceminister rozpocznie pracę 2 kwietnia - podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.03.2013

Bachalski + Europa + Lubuskie = "Tylko Bruksela"?

Zakładał lubuską PO. Był posłem i senatorem Platformy. Był też szefem wielkopolskiego Stronnictwa Demokratycznego, a na prezydenta Poznania kandydował z SLD. Teraz Jacek Bachalski, przedsiębiorca i polityk, tworzy Europę Plus w Lubuskiem. Z Siwcem, Kwaśniewskim i Palikotem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.03.2013

Filharmonia w promocji. Tadeusz Jędrzejczak ma plan? Małgorzata Pera pokieruje instytucją do konkursu, a później...

Prezydent Tadeusz Jędrzejczak odwołał Krzysztofa Świtalskiego z funkcji dyrektora Filharmonii Gorzowskiej. Obowiązki szefa filharmonii pełnić będzie Małgorzata Pera, dyrektor biura promocji miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.03.2013

Berlin - Gorzów już w grudniu. Gorzów żąda!

- Oczekujemy, a wręcz żądamy od obu stron, polskiej i niemieckiej, realizacji bezpośredniego połączenia kolejowego Berlin - Gorzów. Chcielibyśmy, aby te połączenia były uwzględnione już w nowym rozkładzie jazdy, który wchodzi w grudniu - mówi wiceprezydent Ewa Piekarz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.03.2013

Ważą się losy współpracy przygranicznej. Czy program Lubuskie-Brandenburgia pozostanie?

Jest szansa na to, żeby Lubuskie miało swój program Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Minister Bieńkowska jest za. Teraz dużo zależy od negocjacji Polski z Niemcami i z Komisją Europejską.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.02.2013

Jak średniowieczny mnich Ekkehard uczy nas pojednania

W kolejną rocznicę zajęcia miasta przez wojska radzieckie 30 stycznia 1945 r. Gorzów obchodzi Dzień Pamięci i Pojednania, upamiętniający moment końca niemieckiej i początku polskiej historii miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2013

Wy i my... teatry to są trzy?

Gdy w Teatrze Osterwy szykują premierę musicalu "Romeo i Julia" z pełną obsadą, PWSZ wpuszcza do swojej auli prywatny teatr także z "Romeo i Julią". U Osterwy wrze. - W Polskę idzie opinia, że Gorzów jest zagłębiem naiwności, gdzie można znaleźć widownię dla "Romea i Julii" na czwórkę aktorów i wyjechać z kasą - przestrzega dyrektor Jan Tomaszewicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2013