Grzegorz Drążek

Konflikt w Bridgestone. Pikieta przed fabryką opon

Związkowcy z Solidarności zjechali do Stargardu. Przed fabryką opon japońskiego koncernu Bridgestone urządzili pikietę w obronie zwolnionych pracowników.

Do Stargardu przyjechali związkowcy Solidarności z regionu szczecińskiego, koszalińskiego i słupskiego, byli też przedstawiciele Solidarności z fabryki Bridgestone w Poznaniu. Związkowcy chcieli przekazać władzom fabryki Bridgestone w Stargardzie petycję, w której domagają się przywrócenia do pracy zwolnionych związkowców, wypłaty pieniędzy za okres kiedy oni nie pracowali i podjęcia dialogu z Solidarnością.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.06.2012

Bomba ekologiczna tyka i stanowi poważne zagrożenie

Teren byłego radzieckiego garnizonu to dalej wielkie zagrożenie dla środowiska. Przyczyniają się do tego mieszkańcy, którzy zrobili tam sobie składnicę wszelkiego rodzaju odpadów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.04.2011

50 wiatraków stanie pod Stargardem. Rolnicy są podzieleni

W trzech wioskach pod Stargardem stanie pięćdziesiąt wiatraków. Rolnicy, na których działkach będą ustawione turbiny, zarobią rocznie po 20 tysięcy zł. Inni protestują, bo nie chcą kolosów w pobliżu domów.

Wysokie na ponad sto metrów wiatraki mają stanąć w trzech wioskach pod Stargardem. W przyszłym roku dziesięć pojawi się w Kicku. W ciągu trzech lat kolejnych czterdzieści ma stanąć w Małkocinie i Grabowie. Na tym pewnie nie koniec, bo następne firmy z tej branży rozpytują w gminach powiatu stargardzkiego o możliwość budowy farm wiatrowych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.03.2009