Magda Nogaj

Z unijnych dotacji powstaną nowe połączenia kolejowe

Dzięki modernizacji torów na trasę Jelenia Góra - Szklarska Poręba oraz do Kotliny Kłodzkiej znów wrócą pociągi. Gdy ostatnio je tam widziano, jeździły 20 km na godzinę. - Teraz mamy szansę, że będą kursować szybko jak przed wojną - cieszą się władze dolnośląskich miejscowości turystycznych. Wyremontowanych zostanie ponad 30 km torów, a także wiadukty i perony. Realizacja inwestycji kosztować będzie ponad 100 mln zł, z czego około 60 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.10.2012

1 czerwca zaczną obowiązywać opłaty na autostradzie A4

Na autostradzie zakończyła się budowa bramek do poboru opłat. Za darmo nie będzie już można jeździć z Wrocławia do Gliwic. Ale zapłacimy o połowę mniej, niż pierwotnie proponowano. Do Zgorzelca jeszcze przez kilka lat będziemy jeździć za darmo, bo bramki zostaną tam wybudowane dopiero, gdy powstanie pas awaryjnz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.05.2012

200 dni do Euro. Dwie inwestycje mogą być opóźnione

Remont wrocławskiego Dworca Głównego i droga ekspresowa w kierunku Warszawy to inwestycje, które mogą nie zakończyć się przed Euro 2012. W stosunku do stadionu, lotniska i torowiska na Kozanów takich obaw nie ma.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.11.2011

Związkowcy zapowiadają gigantyczny strajk na kolei

W nocy z 16 na 17 sierpnia staną wszystkie pociągi spółki Przewozy Regionalne i nie będą kursować przez całą dobę. Na Dolnym Śląsku nie wyjedzie ich około 300. Z tego powodu prawie 30 tys. pasażerów może zostać na lodzie, bo na razie nie ma planu uruchomienia komunikacji zastępczej. Przewozy Regionalne są największym kolejowym przewoźnikiem pasażerskim na Dolnym Śląsku. Obsługują większość tras w regionie. Działające w spółce związki zawodowe zdecydowały w czwartek, że 17 sierpnia wstrzymają ruch pociągów w całej Polsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2011

Zaczyna się wrocławska jazda po mieście z biletomatami

Na ulice Wrocławia wyruszy w piątek pierwszy tramwaj wyposażony w automaty do sprzedaży biletów. Ale z nowych urządzeń będziemy mogli korzystać od listopada.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.10.2010

Drogi S-5 do Poznania nie będzie przed Euro

Przed Euro 2012 nie będzie nowej drogi z Wrocławia do Poznania - przyznaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W PO liczą na cud: Może jeszcze się uda

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.03.2009