Międzyzdroje

Sześć gwiazd i pies odcisnęli dłonie (łapkę) w Alei Gwiazd

- Ktoś poprosił mnie o rękę, co się od lat nie zdarzyło - żartowała odsłaniając odcisk swej dłoni na międzyzdrojskiej Alei Gwiazd Zofia Czerwińska. W tym roku zrobiło to sześć polskich gwiazd. To zwiększyło liczbę upamiętnionych w Międzyzdrojach do 143.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.07.2012

Region gotowy do sezonu. Masa atrakcji

Przygotowania idą pełną parą. Intensywnie szykuje się do niego Świnoujście, które stawia na rowerzystów. Miasto liczy też na turystów, którzy od dzisiaj mogą przylatywać do pobliskiego Heringsdorfu.

Raj dla rowerzystów

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.06.2012

Międzyzdroje: Będzie podwodna gondola

Jeszcze w tym roku na końcu mola w Międzyzdrojach powstanie nurkująca kapsuła. Będzie można zanurzyć się w niej pod wodę, obejrzeć film o rafach koralowych, życiu fauny i flory w Bałtyku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.02.2011

Nastały czasy zupełnie genialne…

OPOWIEŚĆ o Międzyzdrojach z Brittą Wuttke w roli głównej
Nastały czasy zupełnie genialne…

AUTOBIOGRAFICZNA powieść „Homunculus z tryptyku”, wydana w 1976 roku, zrobiła niezwykłą karierę. Na skrzydełku książki można przeczytać, że jest debiutem literackim rodowitej „mieszkanki Międzyzdrojów, lekarki” i „ukazuje dramatyczny proces wrastania Niemki z urodzenia w społeczność polską”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.06.2010

Niemieccy turyści mają problem z korzystaniem z przychodni w Międzyzdrojach

Niemieccy turyści, żeby skorzystać z usług przychodni zdrowia, muszą przyjść z osobą, która będzie dobrze znała język polski i niemiecki. To samo dotyczy innych obcokrajowców.

Niemieccy turyści, żeby skorzystać z usług przychodni zdrowia, muszą przyjść z osobą, która będzie dobrze znała język polski i niemiecki. To samo dotyczy innych obcokrajowców.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.06.2010

Międzyzdroje chcą docenić swoich byłych mieszkańców

Malarz Eryk von Zedtwizt zasłużonym obywatelem Międzyzdrojów, lekarka i pisarka Britta Wuttke - honorową obywatelką. - Po raz pierwszy doceniamy w taki sposób byłych mieszkańców naszej miejscowości - mówi sekretarz gminy Henryk Nogala.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.05.2010

Międzyzdroje chcą docenić swoich byłych mieszkańców

Malarz Eryk von Zedtwizt zasłużonym obywatelem Międzyzdrojów, lekarka i pisarka Britta Wuttke - honorową obywatelką. - Po raz pierwszy doceniamy w taki sposób byłych mieszkańców naszej miejscowości - mówi sekretarz gminy Henryk Nogala

Decyzja o przyznaniu tytułów zapadła w czwartek na sesji rady miasta.
- Chcemy docenić po latach osoby, które żyły u nas, tworzyły i to w ciężkich czasach. Przyczyniły się do integracji społeczności - mówi Nogala.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.05.2010

Obywatelka Międzyzdrojów - Britta Maria Wuttke - pisarka i lekarz

W NAJBLIŻSZY poniedziałek Britta Maria Wuttke - lekarz, autorka bardzo głośnej przed laty powieści „Homunculus z tryptyku” - otrzyma Honorowe Obywatelstwo Międzyzdrojów. To pierwszy taki tytuł w dziejach miasta.
Britta M. Wuttke urodziła się 30 marca 1940 roku w Międzyzdrojach w rodzinie niemieckiej. Mieszkała w tym mieście do 1981 r., tam ukończyła szkołę podstawową, liceum w Świnoujściu, studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest neuropatologiem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.04.2010

Niemiecki radiowóz w Międzyzdrojach

Radiowóz z napisem "Polizei" budzi zdziwienie turystów w Międzyzdrojach. To pierwszy pilotażowy polsko-niemiecki patrol. Dyscyplinuje głównie niemieckich turystów.

Radiowóz z napisem "Polizei" budzi zdziwienie turystów w Międzyzdrojach. To pierwszy pilotażowy polsko-niemiecki patrol. Dyscyplinuje głównie niemieckich turystów

Niemiecki radiowóz patroluje Międzyzdroje od początku lipca. Codziennie jeden policjant z Niemiec pełni służbę razem z polskim. Policja przyznaje: samochód powoduje zaskoczenie polskich, a przede wszystkim zagranicznych turystów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.07.2009

Wyciek dotarł z Niemiec

Plażę od Świnoujścia po Międzyzdroje zanieczyściła parafina. To mieszanina stałych węglowodorów nasyconych otrzymywana m.in. z ropy naftowej. Kilkukilometrowy odcinek Wybrzeża na wyspie Wolin sprzątało sześć osób. Dopiero badania pokażą, czy substancja jest szkodliwa dla środowiska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.06.2009