Wolin

Podczas budowy mariny znaleziono setki zabytków

Podczas budowy mariny znaleziono setki imponujących zabytków archeologicznych. Kilka z nich pokazano nam wczoraj w muzeum, w tym drewniane pozostałości – najprawdopodobniej XI-wiecznego posągu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.06.2012

Średniowieczne zabytki odkopane w Wolinie. I stocznia

Fragment palisady, drewniane elementy będące prawdopodobnie zabudowaniami gospodarczymi oraz szydła i przekłuwacze, które świadczą o pracy rzemieślniczej, to niektóre ze znalezisk, które archeolodzy odkryli w Wolinie w miejscu budowy mariny. Zabytki wstępnie datowane są na XI-XII wiek

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.01.2012

Barbarzyńcy pukają do bram Wolina

Wielka bitwa morska i historyczne inscenizacje. Prezentacje wczesnośredniowiecznych rzemiosł i starodawnych obrzędów. W piątek w Wolinie rozpoczyna się trzydniowy Festiwal Słowian i Wikingów.
Impreza, zaliczana do największych tego rodzaju w Europie, odbędzie się już po raz 17. W tym roku pod hasłem "Barbarzyńcy u bram". Tak jak i w poprzednich latach, organizatorzy spodziewają się tłumów gości.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.08.2011

Archeolodzy na tropie sensacji w Wolinie. To mogą być grobowce książęcych wdów

Badacze historii podejrzewają, że za wolińskim ratuszem pochowane są księżna Anna Maria Brandenburska, wdowa po zmarłym w 1603 roku księciu Barnimie XII oraz księżna Zofia Saska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.10.2010

Szlak żeglarski ocalony - Radni Wolina zagłosowali „za”…

ZACHODNIOPOMORSKI Szlak Żeglarski nie zostanie storpedowany. Wolińscy radni przegłosowali wczoraj wieczorem uchwałę, pozwalającą zaciągnąć kredyt na budowę basenu żeglarskiego w swojej gminie. Tym samym grube miliony na sztandarową inwestycję naszego województwa, związaną z budową marin i nabrzeży od Darłowa przez Kamień, Wolin po Szczecin, nie przepadną.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2010

Świadkowie: Słowa "pedał" używała wiele razy

Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa w precedensowym procesie o naruszenie dóbr osobistych i krzywdy spowodowane tym, że Anna Sz. wyzywała publicznie gejowską parę i rozpowiadała w całym Wolinie, że "pedał sprowadził sobie pedała".

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.04.2009